Yazılı Sınavlar Ertelendi Mi? 2020-2021

Okulların uzaktan eğitime devam edeceği açıklandı. Peki yapılması planlanan yazılı sınavlar yapılacak mı?

Yeni Covid-19 önlemlerinin açıklanması ile milyonlarca öğrenci ve öğretmen yazılı sınavların geleceğini tartışıyor. Okulların yıl sonuna kadar uzaktan devam edeceği açıklandı ancak; yapılacağı açıklanan yazılı sınavlar hakkında açıklama yapılmadı.

Daha önce yazılı sınavların yüz yüze yapılacağını açıklayan MEB, yıl sonuna kadar uzaktan eğitim ile devam edileceğini de duyurdu. Ancak milyonlarca öğrenci yazılı sınavlar yapılacak mı şeklinde sorular soruyor.

Özellikle veliler ve öğrencilerin şu sıralar çalıştığı sınavların belirsizliğini koruması öğrencileri strese sokmuş durumda. Daha önce birçok sınıf kademesi yüz yüze eğitime geçmiş, yazılıların ise sınıfların gruplara ayrılarak gerçekleştirilmesi karar alınmıştı. Son gelişmelerin ardından yazılı sınavlar ertelendi mi sorusuna henüz yanıt verilmiş değil.

Yazılılar Yüz Yüze Yapılacak Mı?

MEB tarafından bu konuda henüz net bir açıklama yapılmamasına rağmen öğrenciler sınavlar yapılacakmış gibi çalışmaya devam ediyor. Bazı okul müdürlükleri ise 31 Aralık’a kadar hiçbir sınavın yapılamayacağını öğretmenlere duyurdu.

Benzer yazılar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

96 − 92 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul EtMetni Oku