Telafi eğitimi ne kadar sürecek? Ne zaman yapılacak?

23 Mart’ta başlayan uzaktan eğitim sürecinin 30 Nisan’a kadar uzatıldığını biliyoruz. Ancak ülkemizde korona virüs nedeniyle eğitime bir süre daha uzaktan devam edilecek gibi görünüyor. İlköğretim, ortaöğretim ve üniversitelerde yazın telafi eğitimi yapılacağı daha önce açıklanmıştı. Peki telafi eğitim ne kadar sürecek?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, geçtiğimiz günlerde twitter hesabından yaptığı açıklamada “TBMM’de kabul edilen ‘Telafi eğitimi düzenlemesi’ kısmi ve hızlandırılmış bir ‘telafi’ sürecini tanımlamaktadır. Dönemin bütün bir şekilde tekrarı veya yaz tatilinin ortadan kalkması söz konusu bile değildir. Çocuklarımızın yaz tatilini doyasıya yaşamasını ümit ediyoruz.” demişti.

Birçok öğrencinin kafasında oluşan yaz tatili iptal mi olacak, yazın 3 ay okula mı gideceğiz şeklinde sorulardı. Ancak Bakan Selçuk yaptığı açıklamada eğer yapılırsa bu telafi eğitimlerin kısa süreli olacağını söyledi. İkinci dönemin komple tekrar edilmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığını belirten Ziya Selçuk, öğrencilerin içine su serpti.

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.