Tablet Ödüllü Liseler Arası Bilgi Yarışması EBA’DA !

Milli Eğitim Bakanlığı, İstanbul’un Fethi ve Fatih Sultan Mehmet temalı liseler arası bilgi yarışması düzenliyor. EBA’da düzenlenecek yarışmada birinciye tablet verilecek.

Toplamda 20 sorunun yer alacağı yarışmada 10 soru İstanbul’un Fethi ve Fatih Sultan Mehmet ile alakalı olacak. Geri kalan 10 soru ise öğrencilerin sınıf düzeylerine göre: Türk dili ve edebiyatı, coğrafya, din kültürü ve ahlak bilgisi, matematik, fizik, kimya, biyoloji, kültür, sanat ve spor kategorisinden sorulacak.

Nasıl başvurulur?

Tablet ödüllü liseler arası yarışmaya başvurmak için http://ogm.eba.gov.tr/yarisma-basvuru adresini ziyaret edebilirsiniz. Başvurular 29 Mayıs saat 16:45’e kadar devam edecek. Yarışma ise 29 Mayıs saat 17:00’da başlayacak.

Öğrenciler 29 Mayıs günü 16.45’e kadar T.C. kimlik numaralarıyla giriş yaparak yarışmanın başlamasını bekleyebilecek.

Yarışma, 20 sorudan oluşacak ve her bir soru için yanıtlama süresi 15 saniye olacak. Yarışma soruları 29 Mayıs’ta EBA TV Lise’de saat 17.00’de eş zamanlı olarak da “http://ogm.eba.gov.tr/yarisma-basvuru” adresinde yayınlanacak.

Yarışma ödülleri

  • Yarışma 1. si tablet bilgisayar
  • Yarışma 2. si akıllı saat
  • Yarışma 3. sü 200 TL hediye çeki
  • Sonraki 20 öğrenciye 100 TL hediye çeki verilecek.
BENZER YAZILAR

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 + 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul EtMetni Oku