Sorumluluk sınavı test mi klasik mi? 2021

Sorumluluk sınavları birçok öğrencinin tam olarak bilgi sahibi olmadığı sınavlardır. Özellikle öğrencilerin sorumluluk sınavlarına hangi durumlarda girileceği ve sorumluluk sınavı içeriği hakkında yeterli bilgisi bulunmuyor. Sorumluluk sınavı test mi klasik mi sorusu da bize en çok sorulan sorulardan biridir.

Bilindiği gibi lisede sınıf geçme için bazı kriterlerin sağlanması gerekiyor. Bir öğrenci sınıfı sorumlu geçerse, sorumluluk sınavına girmesi gerekir. Hangi derslerden sorumlu olunduğunu sorumluluk sınavına kimler girer yazımızda açıklamıştık.

zayıflarını yaz sınıfı geçecek

misin söyleyelim !

Bir öğrencinin yıl sonu genel not ortalaması 50 puan altında ve 3 zayıfı varsa bu öğrenci sorumlu geçer. Yine ortalaması ne olursa olsun baraj dersten başarısız olan bir öğrenci sınıfı yine sorumlu geçmektedir.

Daha önce sorumluluk sınavına girmeyen öğrenciler sorumluluk sınavı test mi klasik mi 2021 sorusunu Serkan Hoca’ya Sor sayfamızdan bizlere sormaktaydı.

Sorumluluk sınavları yılda iki kez yapılmaktadır. Eğitim öğretim yılı başlamadan önce ve 2. dönemin başında sorumluluk sınavları yapılmaktadır. Öğrenciler sorumlu oldukları derslerin sınavlarına bu şekilde girebilmektedir.

Sorumluluk sınavı test mi klasik mi? 2021

Sorumluluk sınavları için test veya klasik sorulardan oluşur demek oldukça zordur. Ancak birçok öğretmen sınavı test şeklinde hazırlamaktadır. Özellikle öğrencilerin sorumluluklarından kurtulmaları için çok zor sorular sorulmaz.

Sorumluluk sınavını az da olsa klasik sorulardan hazırlayan öğretmenler bulunur. Ancak bu bazı dersler için test sınavının uygun olmamasından kaynaklanmaktadır.

Sorumluluk sınavına girmezsem ne olur?

Bir öğrenci sorumluluk sınavına girmezse sorumluluğu devam etmektedir. Lise hayatı sonunda sorumlu olduğu dersleri henüz verememişse öğrenci liseden mezun olamaz. Hatta üniversite sınavına girip kazansa bile üniversiteye kayıt yaptıramaz. Bu yüzden sorumlu olunan derslerin sorumluluk sınavına girip mutlaka başarılı olmak gerekiyor.

Sorumluluk sınavını geçmek için kaç puan almak gerekir?

Sorumluluk sınavından başarılı sayılmak için sınavdan en az 50 puan almak gerekir. Okuldaki yazılı sınavdan aldığınız not ile sorumluluk sınavı notunuzun ortalaması alınmaz. Sorumluluk sınavından alınan not aynı zamanda geçme notudur.

Sorumluluk sınavları zor mu?

Sorumluluk sınavına girip başarısız olan öğrenci sayısı oldukça fazladır. Ancak öğrencilerin büyük bir kısmı sorumluluk sınavlarını geçmektedir. Sorumluluk sınavları okuldaki yazılılarımızın aynısıdır. Sorular A4 kağıdıyla gelir ve genellikle süresi bir ders saati şeklindedir.

Sorumluluk sınavlarıyla ilgili sorularınızı sitemizde Serkan Hoca’ya Sorabilirsiniz.

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.