EBA Canlı Ders SDK INIT FAILED-14 Hatası Çözümü

Uzaktan eğitimin başladığı tarihten beri EBA canlı ders uygulamasında bir takım hata mesajları hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin karşısına çıkıyor. Bu hata mesajlarından en sık rastlananlarından biri de Sdk init Failed-14 hatasıdır.

Şimdi bu hatanın sebeplerini ele alalım.

eba hata çözümleri

Temel olarak bu hata ile karşılaşmamızın 2 nedeni vardır. Bu 2 neden ortadan kalktığında Sdk init Failed-14 hatasını çözmüş olacağız.

  1. Sebep: Canlı derslere girerken birden fazla kez canlı derse katıl butonuna basmamız.
  2. Sebep : Eğer bilgisayarınızda bir virüs programı varsa bunu pasif duruma getirmelisiniz. Bu antivirüs programları EBA canlı ders uygulamasının dosyalarının eksik yüklenmesine neden oluyor. Bu yüzden bu uyarı mesajını alıyoruz. Virüs programları .dll ile başlayan hataların alınmasına neden olabilir.

1. ÇÖZÜM: Öncelikle açık vaziyette bulunanan tüm EBA canlı ders uygulamalarını kapatın. Bunu yapmanın en iyi yolu CTRL+ALT+DEL tuş kombinasyonu ile görev yöneticisini çalıştırmaktır.

2. ÇÖZÜM: Eğer 1. çözüm işe yaramaz ise endişelenmeyin. Sorun hala çözülmediyse C:\Program Files (X86) veya C:\Program Files klasörü içinde yer alan EBA Canlı Ders klasörünü silmeniz çözüm için en iyi yol olacaktır. Bu klasörleri sildikten sonra varsa virüs programınız ve güvenlik duvarınızı devre dışı bırakın. Bilgisayarınızı yeniden başlatıp EBA canlı ders uygulamasını tekrar kurabilirsiniz.

 

admin Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi 29 Nisan 2020
Bir Yorum Ekle