Özel numaradan nasıl arama yapılır? Tüm hatlar için gizli arama yöntemi

Günümüzde telefon numaramız ile yaptığımız işlemlerin sayısı oldukça fazla. Özellikle bazı aramalarda telefon numaramızı paylaşmak istemeyebiliriz. Bu gibi durumlarda gizli numara ile arama yapma yöntemi kullanmak en doğrusudur. Peki özel numaradan nasıl arama yapılır? Rehber niteliğindeki yazımızı okuyarak tüm hatlar için gizli numara ile arama yapabileceksiniz.

Arama yaptığımızda karşımızdaki kişi numaramızı görmesin istiyorsak, numaramızı gizleyerek arama yapabiliriz. Her mobil hattın ve telefon modelinin böyle bir özelliği bulunuyor. Gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra telefonla gizli numaradan arama yapabileceksiniz.

Özel numaradan nasıl arama yapılır?

Özel numaradan nasıl arama yapılacağını belirtmeden önce bu yöntemlerin Türkcell, Vodafone ve Türk Telekom hatlar için geçerli olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Bütün telefon modelleri için gizli arama yöntemi geçerlidir. Basit bir kodlama ile özel numaradan arama yapmak oldukça kolaydır.

Özel numaradan nasıl arama yapılır
Özel numaradan nasıl arama yapılır

Arama yapacağımız numaranın önüne #31# kodlamasını yaparak arayacağımız kişiden numaramızı gizleyebiliriz. Kodlamayı arama ekranından #31# kodlamasını yaptıktan sonra hangi numarayı arıyorsak o numarayı çevirmemiz gerekiyor. #31#0545… şeklinde kodlama yaparak özel numaradan arayabiliriz.

Android ve İOS gizli numaradan arama yöntemi

Yukarıda verilen kodlama dışında telefon ayarlarınızı değiştirerek gizli numaradan arama yapabilirsiniz. Oldukça kolay ve güvenli bir yöntemdir. Hem android hem de İOS yazılımına sahip cihazlar için özel numaradan arama yöntemini sizler için hazırladık.

İOS gizli numaradan arama yöntemi

İOS cihazlarınız için Ayarlar > Telefon > Numaramı Göster adımlarını izleyerek numaranızı gizleyebilirsiniz. Yine aynı adımları kullanarak numaranızı gösterebilirsiniz.

Android gizli numaradan arama yöntemi

Android yazılımına sahip bir cihaz kullanıyorsanız Ayarlar>Diğer Ayarlar <Arayan Kimliğimi Göster adımlarını izleyerek numaranızın görünürlüğünü değiştirebilirsiniz.

Bu yöntemler tüm mobil hat ve cihazlar için geçerlidir. Aramalarınızı bu şekilde yaptığınızda karşınızdaki kişi arayan ekranında gizli numara ibaresi ile karşılaşmaktadır.

İnstagram Şekilli Yazı Ve Harfler Nasıl Yazılır” yazımızı okudunuz mu?

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.