Sınavlara Hazırlanmak Artık Daha Kolay!

Okullar tatil mi olacak? Mart 2020 Koronavirüs tatili olacak mı?

Koronavirüs nedeniyle okullar tatil olacak mı, nisan ayı tatili mart ayına mı çekildi, ara tatil mart ayına mı alındı gibi sorular öğrencilerin sıklıkla sorduğu sorulardan oldu.

Küresel çapta etkisini arttıran koronavirüs birçok ülkede görülüyor. Ülkemizde resmi olarak henüz bir hasta tespit edilmiş değil, ancak önlem amaçlı olarak okulların tatil edilmesi gündemde. Nisan ayının ilk haftasında yapılması beklenen ara tatilin Mart ayına çekilmesi için çalışmalar yapıldığı özellikle sosyal medyada dillendiriliyor. Henüz Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığından konu hakkında açıklama yapılmış değil.

okullar koronavirüs tatiline girecek mi?
okullar koronavirüs tatiline girecek mi?

Ülkemizde özellikle Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından koronavirüs hakkında açıklamalar yapılıyor. Resmi ağızlardan verilen bu bilgiler halkın yalan-yanlış bilgilere yönelmesine engel oluyor. Henüz tespit edilen bir vak’a olmasa da virüsün ülkemizde de görülmesi olasıdır.

Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs sebebiyle bazı ülkelerde eğitime ara verildi. Ülkemizde ise Nisan ayında okulların ara tatile gireceği biliniyor. Bu ara tatilin Mart ayına çekilmesi ise gündeme geldi. Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığının yapacağı görüşme sonucunda konu hakkında açıklama yapılması bekleniyor.

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir