Namık Kemal Üniversitesi NKÜ Nerede, Nasıl Gidilir?

NKÜ Nerde?

Namık Kemal Üniversitesi Nerede, Namık Kemal Üniversitesi Ulaşımı,Namık Kemal Üniversitesine nasıl gidilir, NKÜ nasıl gidilir, Namık Kemal Üniversitesi yol tarifi

1 Mart 2006 tarihinde açılan Namık Kemal Üniversitesi, Marmara Bölgesinde yer alan bir devlet üniversitesidir. Üniversite bünyesinde 10 fakülte, 1 konservatuar 3 enstitü, 3 yüksekokul, 11 meslek yüksekokulu, çeşitli merkezler ve rektörlük birimleri bulunur. Burada yaklaşık 28 bin öğrenci ve 5 bin personel görev yapmaktadır.

NKÜ yüksek lisans bölümleri

 

Şehir: Tekirdağ
Kampüsler: Namık Kemal Mahallesi Kampüs Caddesi Merkez / Tekirdağ
Telefon: 0282 250 00 00
Web: http://www.nku.edu.tr/
Okul Türü: Devlet
Kuruluş Yılı: 2006
Rektör: Prof.Dr. Mümin ŞAHİN

 

Namık Kemal Üniversitesi Nerede, Nasıl Gidilir?

Tekirdağ iline otobüs ile ulaşım sağladıktan sonra otogardan geçen halk otobüsleri ile rahatlıkla üniversiteye ulaşım sağlayabilirsiniz.

2 ve 11 numaralı otobüsler şehir merkezinden geçerek NKÜ ye ulaşır. Namık Kemal Üniversitesi, Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesine bağlı  Namık Kemal Mah, Kampüs Caddesi üzerinde bulunur. Buraya kent merkezden kalkan düzenli özel halk otobüsleri ve minibüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs ve dolmuş seferleri kısa süreli aralıklarla geçer. Ayraca İstanbul yönünden gelen şehirler arası otobüsler de okulun önünden geçmektedir.

 

Namık Kemal Üniversitesi Haritası

 

 

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 36 = 38

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.