Sınavlara Hazırlanmak Artık Daha Kolay!

Muallimin eş anlamlısı nedir?

Hepimiz muallim kelimesini hayatımızın bir anında mutlaka duymuşuzdur.Belki de birçoğumuz bu kelimenin ne demek olduğunu bilmiyor fakat hepimiz biliyoruz aslında.Çünkü bizler daha çok muallim kelimesinin eş anlamlısını kullanıyoruz.Peki muallimin eş anlamı nedir?Bu yazımızda bunun cevabını sizlere vereceğiz.

Muallimin eş anlamlısı

“Muallim” kelimesinin eş anlamlısı “öğretmen”dir.Bu kelimeler anlamdaş olup birbirleri yerine kullanılabilirler.Gördüğünüz gibi “öğretmen”,muallim”in eş anlamıdır.

Hayatımızın bazı anlarında “muallim” kelimesini duyabiliriz.Bunun öğretmenin eş anlamı olduğunu bilmemizde her zaman fayda vardır.Şimdi öğretmenin eş anlamlısı olan muallimin cümle içerisinde kullanımını birkaç örnekle görelim.

Muallim kelimesi içeren örnek cümleler

-Köyümüze yeni atanan muallim çok sevecen birine benziyor.

-Öznurun en büyük hayali öğretmen olmaktı fakat o bankacı olmak zorunda kaldı.

-Arkadaşımın annesi eski muallim mektebinden mezun olmuş.

-Ulu önder Atatürk:”Yeni nesli,Cumhuriyetin fedakar muallim ve mürebbilerini sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.”demiştir.

Daha fazla kelimenin eş anlamını öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayınız.

https://yazili-sorulari.com/category/es-anlamlisi/

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Abone Ol  
Bildir

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Metni Oku