Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Okula 2 Gün Gidilecek, Devam Zorunlu Olmayacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 12 Ekim’de 2-3-4-8 ve 12. sınıfların başlayacağı yüz yüze eğitim için açıklamalarda bulundu. Buna göre öğrenciler haftada 2 gün okula gidecek, devam zorunluluğu aranmayacak.

Velilerimizin okulların açılmasındaki yoğun arzusunu göz önünde bulundurduk. Eğitim her koşulda öncelikli bir yere sahip. Bilimsel veriler ışığında çocuklarımızın öğrenme kayıplarını dikkate alarak okullarımızda yüz yüze eğitime geçiyoruz.

Aşamalı geçiş planlamamızın ilk aşamasını hayata geçirerek 21 Eylül’de yüz yüze eğitime başlamış olduk. Hijyen ve sosyal mesafeyle yüz yüze eğitimde üçüncü aşamadayız. Yeni aşamaya geçmek için hazırız. Aşamalı geçiş planlarımız sorunsuz ilerliyor.

Ziya Selçuk

Okula haftada 2 gün gidilecek !

Ziya Selçuk, gelecek hafta başlayacak olan yüz yüze eğitimde öğrencilerin haftada 2 gün okula gideceklerini söyledi. Okula gitme konusunda zorunluluk olmayacak ve gitmeyen öğrenciler yok yazılmayacak.

Ancak yüz yüze ve uzaktan eğitimin devam edeceğini belirten Selçuk, öğrencilerin eğitimden uzak kalmamaları gerektiğini, müfredattan sorumlu olduklarının da altını çizdi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ayrıca sınıf mevcutlarının da azaltılacağını açıkladı. Böylelikle öğrencilerin okulda bulundukları süre ve mevcudu sınırlı kalacak.

BENZER YAZILAR

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

24 + = 25

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul EtMetni Oku