Milli Eğitim Bakanı Duyurdu: Her Öğrenciye 3 GB İnternet Ücretsiz

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yenilenen Eğitim Bilişim Ağı (EBA) hakkında bilgiler verdi. Bakan Selçuk, her öğrencinin bilgiye daha kolay ulaşması için 3 GB interneti tüm operatörlerin ücretsiz vereceğini açıkladı. Her ay tüm öğrencilere tanımlanacak ücretsiz internet erişimi için yapılan deneme çalışmaları olumlu sonuçlandı.

Bakan Selçuk konu hakkında ”Her bir öğrencimize, bütün operatörlerden aylık 3 GB ücretsiz erişim imkanı var. Her bir öğrencimiz, Türkiye’nin her yerinden; telefon çeksin yeter. Bu anlamda bir erişme ve ulaşma imkanı var. Bunu pilot çalışmalarda denedik.İşin özeti; eğitimde fırsat adaleti. Benim fırsatım yok, benim öğretmenim yok. Çok basitçe var. Bunu sağlamış olduk, fırsat adaletiyle Türkiye’den isteyen herkesin buna erişmesiyle ilgili altyapıyı kurmuş olduk. Ve bu benim hayallerimden bir tanesiydi ve buna ulaşmış olmak bugün benim açımdan çok çok değerli. Sizler burada bulunarak bizlere destek verdiniz. ”dedi.

Öğrencilerin bilgiye ulaşmasını daha da ulaşılabilir hale getirmeye çalışan proje, telefonun şebeke erişimi olması halinde kullanılabilecek. Yeni yapılan çalışmalar ile her öğrenci için özel sayfa oluşturulduğunu belirten Selçuk, öğrencilerin ihtiyaçlarının artık bireysel olarak karşılanabileceğini de belirtti.

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir