MEB LGS Ekim Ayı Örnek Soruları 2019

LGS Ekim Örnek Sorular 2019-2020

lgs ekim ayı örnek soruları, lgs ekim 2019 örnek sorular yayımlandı mı, lgs örnek soruları 2019-2020, ekim ayı lgs örnek soruları sayısal sözel

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) geçtiğimiz eğitim-öğretim döneminde LGS ye (Liselere Giriş Sınavı) hazırlık yapan 8. sınıf öğrencileri için LGS Örnek Soruları yayımlıyordu. Her ay yayımlanan bu örnek lgs soruları öğrencilerin soru pratikleri kazanması için yararlı kaynaklardan biriydi.

Geçtiğimiz yıl ilk olarak ekim ayında örnek soruları olarak yayımlayan MEB, bu yıl da 2019 ekim ayı lgs örnek soruları yayımlayacak. Ekim ayından başlayarak 2019-2020 eğitim öğretim döneminin LGS’ye kadar olan kısımında bu örnek soruları öğrencilerin erişimine sunan MEB, yayımlanan ilk çalışmada daha çok ilk ünitelerden sorulara yer veriyor.

Bilindiği gibi sayısal ve sözel alan olmak üzere örnek sorular yayımlanıyor. Öğrenciler soruları çözerek sınavda karşılaşabilecekleri muhtemel sorulara da hazır oluyor.

lgs ekim ayı örnek soruları 2019-2020

2019 Ekim Ayı LGS Örnek Soruları Ne Zaman Yayımlanacak?

Ekim LGS örnek soruları 2019 henüz yayımlandı. MEB LGS örnek soruları 2019 genellikle içinde bulunulan ayın 2. haftasında öğrencilerin erişimine açılır.

Ekim 2019 Örnek LGS Soruları İnceleyin

Ekim Ayı Sayısal Bölüm Örnek Soruları İçin Tıklayınız

Ekim Ayı Sözel Bölüm Örnek Soruları İçin Tıklayınız

 

LGS Ekim ayı örnek soruları yayımlandı dilerseniz LGS 2019-2020 örnek sorular arşivimize bakabilir, 2020 LGS Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri (şehir şehir) bakabilirsiniz.

LGS ile ilgili öğrenmek istediğiniz her şeyi ücretsiz ve üyeliksiz olarak soru sor- cevap al sayfamızdan sorabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.