MEB 9-10-11-12. Sınıf 1. Dönem Konu Testleri Yayınlandı

Milli Eğitim Bakanlığı bu yıl uzaktan eğitime geçilmesinin ardından öğrencilere yönelik örnek soru kitapçıkları ve konu tekrar testleri yayınlamaya devam ediyor. LGS için örnek soruların 15 günde bir yayınlanmasının ardından 9-10-11-12. sınıf 1. dönem konu tekrar testleri de öğrencilerin erişimine sunuldu.

MEB 490 sorudan soru destek paketini öğretmen ve öğrencilerin kullanımına sunduğunu açıkladı. Lise 9-10-11-12. sınıf seviyelerinde 1. dönem konularının genel tekrarını kapsayan test soruları yeni nesil sorulardan oluşuyor.

9-10-11-12. sınıf seviyelerinin her biri için ayrı kitapçık oluşturan MEB, her ders için 2019-2020 eğitim öğretim yılı 1. döneminden sorular hazırladı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Öğrencilerimizin aldığı uzaktan eğitimin kalitesini artırmak için destek çeşitliliğimizi her geçen gün artırıyoruz. Örneğin LGS’ye girecek 8’inci sınıf öğrencilerimize destek olmak için ayda bir örnek soru kitapçığı yayımlıyorduk. Bu süreçte ayda iki örnek soru kitapçığı yayımlamaya başladık. Şimdi de lise öğrencilerimizin birinci döneme ait derslerini gözden geçirmelerine destek olmak için 9, 10, 11 ve 12’nci sınıf birinci döneme ait derslerin müfredat ve kazanımlarını kapsayan 490 sorudan oluşan soru destek paketini bugün öğrenci ve öğretmenlerimizin kullanımına sunduk. Önümüzdeki haftalarda yeni sürprizlerimizle bu desteklerin çeşitliliğini artıracağız.”

Ziya SELÇUK

MEB 9. SINIF 1. DÖNEM KONU TEKRAR TESTİ İÇİN TIKLAYIN

MEB 10. SINIF 1. DÖNEM KONU TEKRAR TESTİ İÇİN TIKLAYIN

MEB 11. SINIF 1. DÖNEM KONU TEKRAR TESTİ İÇİN TIKLAYIN

MEB 12. SINIF 1. DÖNEM KONU TEKRAR TESTİ İÇİN TIKLAYIN

BENZER YAZILAR

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

69 + = 79

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul EtMetni Oku