Lisede kaç zayıf ile sınıfta kalınır? lisede 3 zayıf sınıfta kalır mı?

Lisede kaç zayıf ile sınıfta kalınır? 2019

Lisede sınıf  geçme ve kalma konusunda lise öğrencilerinin sıkça sorduğu lisede kaç zayıfla kalınır, lisede 3 zayıf sınıfta kalır mı, lisede 4 zayıfla sınıfta kalınır mı, lisede 2 zayıf geçer mi gibi soruların cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Lisede sınıf geçme sistemi daha çok öğrencinin derslerinin genel ortalamasıyla ilgilidir. Ortalaması iyi olan bir öğrenci kaç zayıfı olursa olsun sınıfı geçer. Bir dersten başarılı sayılmak için o dersten en az 50 puan almak gerekir. (iki yazılının ortalaması 50 olmalı). 50 puandan az olan ders ortalamanız varsa o dersten başarısız sayılırsınız. Lisede en fazla 3 zayıf ile sınıf geçilir. Fakat derslerin ağırlıklı ortalaması 50 olan öğrenci kaç zayıfı olursa olsun sınıfı geçer.

 

Bir kaç örnek ile bu durumu açıklarsak:

 

Ortalaması 50 veya üzerinde, zayıfı olmayan öğrenci doğrudan sınıfı geçer.

Ortalaması 50 veya üzerinde, 3 zayıfı olan öğrenci sınıfı zayıfsız geçer.

Ortalaması 50 veya üzerinde, 3 ten fazla zayıfı olan öğrenci sınıfı zayıfsız geçer.

Ortalaması 50 nin altında, 3 zayıfı olan öğrenci sınıfı sorumlu olarak geçer. Sorumluluk sınavına girmesi gerekir.

Ortalaması 50 nin altında, 3 ten fazla zayıfı olan öğrenci sınıf tekrarı yapar.

 

Dikkat : Bir öğrenci her sene 3 zayıfla sınıfı geçebilir fakat, toplamda en fazla 6 zayıfla sınıfını geçebilmektedir. Örneğin 9. sınıfta 3 zayıfı olan, 10. sınıfta 3 zayıfla geçen öğrenci 11. sınıfta 1 zayıfı dahi olsa toplamda 6 zayıfı geçtiği için sınıfta kalır.

 

 

 

 

Bu yazı 203 yorum aldı. Sen de yaz!

 1. Velat Reply

  Peki lise 9 da 6 zayıfı olanda geçebiliyor mu

  • admin Reply

   Eğer genel not ortalamanız 50 puanın üzerinde olursa geçersiniz, 50’nin altında olursa sınıf tekrarı yaparsınız. Ancak zayıf sayınızı 3 e düşürürseniz genek not ortalamanız 50’nin altında olsa bile sorumlu olarak sınıfı geçebilirsiniz. Başarılar.

   • Haktan Reply

    Lise 2 de 1.dönem 58 2. 42 olursa 6 dersten kalırsam sınıfı gecermiyim

    • admin Reply

     Genel not ortalaman 50 üzeri olursa ortalama ile geçersin

     • Ünsal

      Hocam peki dikkat bolumunde toplam 6 zayiflaa kalinor diyor mesala benim 50 nin ustunde 7 zayif var ve edebiyatta icerisinde sinifi gecermiyim

   • Eneshtl Reply

    İlk dönwm

   • Lise Reply

    Benim yıl sonu 4 zayifim var biyoloji fizik matematik ingilizce
    9. Sinifim
    İlk dönem 57.78
    İkinci dönem 54.15
    4 zayifi olan kalıyor diyorlar dogrumu

   • ALPEREN Reply

    BENİM GENEL ORTALAMAM 1. DÖNEM 42 2. DÖNEM 60 İKİSİNİ TOPLAYIP BÖLÜNCE 48,54 ÇIKIYOR ŞÖYLE YAPSALAR 42 2 PUANI 48 E EKLESELER 50 OLUYOR SONRA DA 40 60 TOPLA BÖL KAÇ 50 HOCALAR DEDİ NEYMİŞ 8 DERSTEN BAŞARISIZ MUHTEMELEN 1 .DÖNEM DERSİM BİRAZ KÖTÜYDÜ 2 .DÖNEM DERSLERİM DÜZELTTİM GAYET İYİYDİ AMA ŞÖYLE YAPICAM ALLAHIN İZNİYLE ÖNCE AÇIKÖĞRETİME ALDIRACAĞIM SONRADA HEMEN MESLEK LİSESİNE ALDIRACAĞIM İNŞALLAH SİSTEMDE 2 SENE ÜST ÜSTE KALDI YAZIYOR BENDE BÖYLE YAPCAM TMM 1 SENE KALDIM ONA EYVALLAH 2 SENE KALMADIM GEÇTİM İLK BAŞ KALDIN DEDİLER SONRADA GEÇTİN DEDİLER SONRADA DEVAMSIZLIK SORUNUN OLMADIĞI İÇİN AÇIKÖĞRETİMDEN 10. SINIFTAN DEVAMA EDİCEKSİN DEDİ HOCALAR ANLAMADIĞIM BİRŞEY VAR AÇIKÖĞRETİMLE DEVAMSIZLIĞIN NE İLGİSİ VAR AÇIKÖĞRETİMDE BENİM BİLDİĞİM SADECE SINAVLARA GİRİYON O KADAR OKULA GİTMİYON HEM HOCALAR DEDİ KURSLARA GİRCEN HALAMIN OĞLU DEDİ KURSLARDA YOKLAMA ALINMIYOR AMA BEN GEÇTİM ALLAHIN İZNİYLE KAYDIMI ÖNCE AÇIĞA ALDIRCAM SONRA MESLEK LİSESİNE ALDIRCAM İNŞALLAH ORDANDA DÜZ GİDİCEM İNŞALLAH ALLAHIN İZNİYLE 10. SINFTA DERSLERİME ÇOK ÇALIŞACAM TEŞEKKÜR BELGESİ ALACAM İNŞALLAH LİSEYİDE BİTİRECEM İNŞALLAH ALLAHIN İZNİYLE POLİS OLACAM İNŞALLAH

  • Emre Reply

   Merhaba , ortalamam 50’nin üstunde ve 5 zayıfım var. Edebiyattan kalmıyorum. Bu durunda sınıfı geçebileceğimi oğrendim. Fakat bir yazı yazmıssiniz. Alt derslerden 6 tane olursa gecemezsiniz diye. Su an 9. Siniftayim Bu 10. Sinifta eklenir mi. Cevap yazarsaniz mutlu olurum.

 2. İnsaninsan Reply

  Merhabalar ben 9. Sınıfta 5 dersten kaldım ve 53 ortalamayla sorumlu geçtim ama sorumlu geçtiğim tek ders edebiyat. Ama şuan 10.sınıftayım ortalamam 58 ve 4 dersten kaldım ve edebiyatım şuan 63 sınıfta kalır mıyım ?

  • Tarık Reply

   Kardeş kalmazsın. Çünkü ortalaman 50 nin üzerinde bu yüzden o dönemki zayıfların silinir ortalamayla geçersin. Ama dil anlatımdan kalırsan olmaz.

 3. Mustafa Reply

  İmam hatipte okuyorum ilk dönem 6 zayıfım vardı 2.dönem bunu 4 e indirdim sınıfı geçermiyim ilk dönem ortalama 51.75 bu arada ACİL CEVAP

  • admin Reply

   Baraj dersten kalmazsanız sınıfı geçersiniz.Başarılar

 4. kllanıcı Reply

  abi 10.sınıfım ortalamam 57 baraj dersten kaldım 6 tane zayıfım var ortalamamın hepsi 57 kalırmıyım

 5. Ceren Reply

  Merhaba 9. Sınıf öğrencisiyim 1. Dönem 4 dersten kaldım ortalamam 60. İkinci dönemle birlikte toplam 7 dersten kalacam gözüküyor sınıfı geçer miyim

  Acil cevap lütfen!

  • admin Reply

   Ceren, baraj dersten kalmazsan ve genel not ortalaman 50 puan veya üzeri olursa sınıfı geçersin. Birinci veya ikinci dönemin değil, her iki dönemin ortalamasına bakmalısın.

 6. Bir öğrenci Reply

  Merhaba,ben 9.sınıf öğrencisiyim.Ve 3 dersten kalıyorum şuanda.Peki 3 ü aşarsa 4 yada 5 olursa sınıfı geçermiyim ? Ortalamam 60 65 arasında.

  Lütfen yardımcı olun ve kısa süre içinde cevap verin!

  • admin Reply

   Ortalamanız 50 nin üzerinde olduğu için sınıfı ortalama ile geçersiniz. Fakat zayıf derslerinizin arasında Dil ve Anlatım dersi var ise sorumlu geçersiniz. Sorumluluk sınavlarına girmeniz gerekir. Başarılar.

 7. 9.sınıf Reply

  merhaba ben 9.sınıfa gidiyorum ilk dönem ortalamam 52 ve ilk dönem 1 olan 5 dersim var 2.dönem 1 olan ders sayım 7 olacak gibi ama ortalamamı 48 yaparsam sınıfı geçer miyim zayıf olan derslerimde edebiyatta var

  • admin Reply

   İki dönem ortalamanızın 50 olması gerekiyor. 48 yeterli değil maalesef. Ayrıca baraj ders olan Dil ve Anlatım dersinden kalmamanız gerekir.

   • Maviş Reply

    Ben 1 dönem 4 dersten kaldım ama ortalamam 55 ti 2. Donem 50 olursa gecermiyim

    • admin Reply

     eğer baraj dersten kalmazsanız sınıfı ortalama ile geçersiniz. Başarılar

  • Ayşe Reply

   8 gidiyorum 7 zayifim var okulu geçer miyim

 8. 9.sınıf Reply

  o zaman ikinci dönem ortalamamı 50 yaparsam sınıfı geçiyor muyum ?

  • admin Reply

   Dil Anlatım dersinden kalmazsanız ve ortalamanız 50 veya üzerinde olursa geçersiniz.

 9. Birkan Reply

  Ben 9 sınıfım 5dersten kaldım ilk donem ama ortalamam 57 ikinci donem 3 dersten kaldım fakat ikinci donem 55 olsa geçermiyim edebiyattan kalmadım toplam 3 zayıfım var lütfen cevap verin

  • admin Reply

   Eğer baraj ders olan dil ve anlatım dersinden kalmazsan sınıfı geçersin 55 ortalama ile

 10. Miray Reply

  Ben 10.sınıfım 4 dersten kaldım ama ortalamam 69 sınıfta kalır mıyım?

 11. yusufkaan Reply

  selam ben 9. sınıföğrencisiyim birinci dönem ortalamam 45 ikinci dönemde 4 zayıfım var ama ortalamam belli değil ne yapmam lazım

  • admin Reply

   her iki dönemin ortalaması 50 veya üzerinde olmalıdır. ve baraj ders olan dil anlatım dersinden geçmelisiniz.

 12. yusufkaan Reply

  ortalamamın kaç olmsı lazımsınıfta kalırmıyım

 13. Obje Reply

  Merhaba,
  Benim 1. dönem ortalamam 65 ‘ti ve 4 dersten kaldım . 2. dönemde 5 dersten kalacağım galiba sınıfı geçer miyim?

  • admin Reply

   Ortalamanız 50 puan olursa ve baraj dersten kalmazsanız sınıfı ortalama ile geçersiniz. Ortalamanız 50 veya üzeri olursa baraj dersten kalırsanız sorumluluk sınavına girmeniz gerekir.

 14. Emir Reply

  Merhaba benim 1.dönem ortalamam 68 ve 2 dersten kaldım bu dönem 5 dersten kalıcam büyük ihtimalle ama iki dönemdede baraj dersten geçtim sınıfta kalırmıyım?

  • admin Reply

   baraj dersten kalmazsanız, ortalamanız 50 puan veya üzerinde olursa sınıfı geçersiniz. Başarılar.

 15. blah blah Reply

  ben 10. sınıfım,, 9. sınıfta 2 kaldığım ders vardı ama ortalamam 67’ydi. Şimdi edebiyat hariç 5 ve üzeri dersten kalırsam ama ortalamam 50’nin üzerinde olursa geçer miyim

 16. Semih Reply

  Ben lise 1 gidiyom 5 zayıfım var ama edebiyati geçtim ortalamam 55 geçermiyim lütfen cevap bid e üç dersten kalma die bişey varmi

  • admin Reply

   Baraj ders olan dil ve anlatım dersinden geçerseniz genel not ortalamanız 50 puan üzerinde olduğu için sınıfı ortalama ile geçersiniz.

 17. Usta Reply

  Benim 5 zayifim var ortalam 53 edebiyatı geçiyon 9 sinif geçermiyim lütfen cevap

  • admin Reply

   Genel not ortalamanız 50 puan üzerinde olduğundan baraj ders olan dil ve anlatım dersinden geçerseniz ortalama ile sınıfı geçmiş olursunuz.

 18. Bir Dost Reply

  Merhaba benim ilk donem ortalamam 58 ikinci dönem 42 ve üstü olursa geçermiyim fakat edebiyat dahil 7 zayıfım var acil cevap

 19. Bir Dost Reply

  Merhaba ben 9. Sınıfım edebiyat dahil 7 zayıfım var fakat ortalamam 50 üstü olursa sorumlu mu geçerim?

  • admin Reply

   Baraj ders dil ve anlatım dersidir. Eğer dil anlatım dersinden kalmaz iseniz, genel not ortalamanız 50 puan veya üzerinde olursa sınıfı geçersiniz. 7 zayıf olması önemli değil

 20. Tunahan Reply

  4 Zayıfım var ortalamam 60ın üstünde edebiyattan 49.50 ile kalıyorum sınıfı geçer miyim

 21. HOP Reply

  lise 1 im 7 zayıfım var baraj dersten kaldım ama ortalamam 50 geçermiyim

 22. Utku Reply

  Ben 9. Sınıf öğrencisiyim birinci dönem ortalamam 53 edebiyatı geçiyorum ama 6 zayıfım vardı. Ve ben millieğitim kendi sayfasından baktım 6dan fazla zayıfı olan sınıfta kalır diyor bu durumda sınıftamı kalıyorum ?

  • admin Reply

   Ortalaması 50 veya üzerinde olan, 3 ten fazla zayıfı olan öğrenci sınıfı ortalama ile geçer. Fakat bu sene 6 zayıf ile geçerseniz seneye zayıfsız geçmelisiniz.

  • Su Reply

   9. Sınıf öğrencisiyim 1. Dönemde 2. Dönemde matematikten kaldım sorumlu olarak mı geçerim yoksa doğrudan mı geçerim

   • admin Reply

    genel not ortalamanız 50 puan üstü ise doğrudan geçersiniz 1 zayıf ile.

 23. Yasin Reply

  Ya başka sitelerde 3 zaıftan fazla olursa genel ortalaman 50 üzeri olsada kalırsın diyorlar. Bu doğru değil değil mi?

  • admin Reply

   milli eğitim bakanlığı sınıf geçme yönetmeliğine göre doğrudan sınıf geçme (madde 57)
   “b) Başarısız dersi/dersleri olanlardan, yılsonu başarı puanı en az 50 olan öğrenciler doğrudan sınıf geçer.”
   buradan anlaşılacağı üzere 3 zayıftan fazla olsa da genel not ortalaması 50 puan ve üzerinde olursa öğrenci sınıfı geçer

 24. Yusuf Reply

  Merhabalar hocam 9.sınıf öğrencisiyim şuan 8 zayıfım var 2 .dönem ile birlikte edebiyatdanda kalıyorum sınıfı geçermiyim ortalama 53 ortalam m 50 nin üzerinde olsun isterse 10 dersten kalim yine geçiyormuyum

  • admin Reply

   genel not ortalaması (iki dönemin ortalaması) 50 puan üzerinde ve 3 ten fazla zayıfı olan öğrenciler sınıfı ortalama ile geçer. fakat baraj dersten kalırsanız sorumluluk sınavına girmeniz gerekir. sorumlu geçersiniz.

 25. rümeysa Reply

  merhaba. geçen sene 9. sınıftım ve matematik dersinden kaldım. bu sene 10. sınıf oldum ve ilk dönem 5 dersim 50’nin altındaydı ama ortalamam 50’nin üstündeydi. bu dönem onları yükseltemezsem yine 5 dersten kalırsam toplam 6 dersten kalmış olacağım. 11. sınıfta ortalamam yüksek olsa dahi 1 dersten kalsam sınıf tekrarı mı yapacağım? cevap verirseniz çok sevinirim

  • admin Reply

   alt sınıflarda dahil sorumlu olduğunuz ders sayısı 6 yı geçerse sınıf tekrarı yapabilirsiniz. dersi sorumlu geçip geçmediğiniz önemli.

   • Öğrenci Reply

    Abi 9. Sınıf öğrencisiyim yıl sonu 8 dersten kaldım edebiyat dahil ama
    yıl sonu ortalamam 51 sınıfı geçermiyim

 26. rümeysa Reply

  cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. peki dersi sorumlu geçip geçmediğimi nasıl anlayabilirim? öğrenebileceğim bir yer var mı? bir de dersi sorumlu geçmek nasıl oluyor? yani ne olursa dersi sorumlu geçerim? çok soru sordum kusura bakmayın ama cevap verirseniz çok sevinirim

 27. gizem Reply

  merhaba. sorumluluğa kaldığım dersler toplam 6 olursa mı sınıfta kalıyorum?

  • admin Reply

   sorumluluğa kalıp geçemediğiniz ders sayısı toplamda 6 yı geçerse

 28. umut Reply

  9. sınıfa gidiyoorum ilk dönem genel ortalamam 61.50 3 dersten kaldım
  ikinci dönem 5 dersten kalacağım geçermiyim ortalama 50 nin üstünde

  • admin Reply

   iki dönemin ağırlıklı ortalaması 50 puan ve üzerinde olursa sınıfı ortalama ile geçersiniz. fakat baraj dersten kalırsanız sorumlu geçersiniz.

 29. öğrenci Reply

  Oncelikle Slm.Admin benim ilk donem 7 tane zayifim vardi ama edebiyat yok içerisinde ortalamam 52 idi. Şuan 45 ama daha sozluler var geçebilir miyim ?

  • admin Reply

   merhaba genel not ortalamanız 50 puan veya üzerinde olursa ortalama ile geçersiniz.

 30. Hüseyin Reply

  İyi günler benim ortalamam 50 üzerinde ama 10. Sınıfta 5 dersten kaldım (baraj hariç) şuan da 5 dersten kalsam sınıf tekrarına mı kalıyorum yoksa ortalamam 50 üstü olduğu için ortalama ile mi geçiyorum? (Şuan 11. Sınıfım)

  • admin Reply

   En fazla 6 dersten sorumlu olarak geçilir. 10.sınıfta sorumlu olarak geçmediyseniz problem yok.

 31. Serkan Reply

  Ben 9 sınıfa gidiyorum 1 donem 5 zayıfım vardı ikinci donem 4 zayıfım var toplam ortalamam 55
  edebiyatim zayif degil sınıfı geçermiyim

 32. Irmak Reply

  İki dönem ortalamam 50’nin üzerinde ama 6 dersten kaldım sınıfı geçer miyim

  • admin Reply

   baraj dersten kalırsanız sorumlu, baraj dersten kalmazsanız ortalama ile geçersiniz.

 33. Malik Reply

  Merhabalr ben 9 sınıfta 6 dersten kaldım edebiyattan da sorumlu geçmiştim 10 sınıfta edebiyata girdim geçtim 10 sınıfta hiç bir sorumlu dersten kalmadım şuan 11 sınıfım ilk dönem ortalamam 60 bu dönem de 60 65 arası olucak ama 3 normal dersten kalıyorum gibi bi de bölüm dersimiz var baraj dersi ondan kalırsam sınifta mı kalırım bu zamana kadar sadece edebiyattan kaldım geçtim ama bi de bu ders var

  • admin Reply

   okuduğunuz bölümde kaldığınız ders baraj ders ise sınıfı sorumlu olarak geçersiniz. sorumlu geçtiğiniz ders sayısı 6 yı geçerse sınıf tekrarı o zaman olur. anladığım kadarıyla siz ortalama ile geçmişsiniz.

 34. Yusuf Reply

  Merhabalar benim sorum şu olacaktı özürsüz devamsızlığım 10 gün şuan dönem sonunda sınıftan geçer miyim yoksa kalır mıyım?

 35. Baran Reply

  Benim biraz kafam karıştı. Diyelim ki 9.sınıfta ve 10.sınıfta 3 dersten kaldık ortalamayla geçtik, toplam 6 zayıfımız oldu. 11.sınıfta da 1 veya daha fazla dersten kalırsak ama 11.sınıf ortalamamız 50 veya üzeri olursa toplam 7 zayıfımız olsa da geçebilir miyiz?

 36. Kere. Reply

  Abi ben şimdi edibiyatan kaldım üstüne 7 dersten kaldım ama ortalamam 50 üstü geciyormuyum. Meslek lisesi 10.cı sınif

  • admin Reply

   genel not ortalaması 50 ve üzerinde olan, 3 ten fazla zayıfı olan öğrenci sınıfı ortalama ile geçer. Baraj dersten kalan ve ortalaması 50 puan üzerinde olan öğrenci ise sınıfı sorumlu geçer.

 37. mehmet Reply

  ilk dönem 58 ortalamam var bu dönem ortalamam 42 olursa ve edebiyattan ve başka derslerden kalırsam sınıfı geçermiyim

  • admin Reply

   iki dönemin ağırlıklı ortalaması 50 ve üzerinde olmalıdır. baraj dersten kalırsanız sorumlu geçersiniz.

 38. Mehmet Reply

  9. Sınıftayım ortalamam 50 nin üstünde ama 3 den fazla zayifim var ve baraj ders olan dil anlatımdanda kalıyorum sınıfı geçer miyim?

 39. Alper Reply

  9. Sınıfım ilk dönem ortalamam 55 ikinci dönem ortalamam 45 olursa birinci dönem ortalaması ikinci dönem üstüne ekleniyomu yani 55 in 5i ilk döneme gidip geçiliyormu teşekkürler

 40. b.c Reply

  her siteye girdinde farklı yorumlar şimdi yukarıya yazmışınız en fazla 3 dersle geçer diyonuz sonra 50 ortalama olsun istedigin kadar kal diyonuz onu anlamadim ayrica alt sıniftan kalma en fazla 6 ders diye yaziyonuz 7 ders den kaldim diyo adam gecersiniz diyorsunuz açıklığa kavuşturursanız
  teşşekürler

  • admin Reply

   Genel not ortalaması 50 puandan az olanlar 3 zayıf ile sorumlu geçerler, 3 zayıftan fazla olursa kalırlar. 50 puan ve üstü olanlar ise kaç zayıfı olursa olsun ortalama ile sınıfı geçer. (Baraj dersten kalırsa sorumlu geçer) ayrıca alt sınıflar dahil 6 dan fazla sorumlu ders olursa kalınır. Ayırmanız gereken konu sorumlu geçme ve ortalama ile geçme

   • Emre Reply

    Benim ilk dönem ortalamam 48 ikinci dönem de 50 2 puan ile sınıfta kalıyorum ama 2 .dönem 3 dersten kalıyorum ama dersten gecme ilk dönem ile de kiyaslaniyorsa 4 zayifim oluyor yani sınıfta mi kalıyorum

 41. Ahmet Reply

  abi ben 9.sınıfım 1. dönem ortalamam 60 2. dönem 40 olsa ortalamam geçermiyim teşekkürler

 42. Deniz Reply

  Merhaba kolay gelsin.9 sınıfım ilk dönem ortalamam 58 kaldığım ders 3 edebiyattan geçtim. Bu dönemde 2 veya 3 zayıfım olacak sınıfı geçermiyim ?

 43. Mehmet Reply

  ARKADAŞLAR 1 HAFTADIR ARIYORUM BULAMADIM MESELA BENİM 7 DEN FAZLA ZAYIFIM VAR AMA ORTALAMA 50 NİN ÜSTÜNDE GEÇERMİYİM LİSE 2 YE GİDİYORUM ?

 44. Ali Reply

  9.sınıf toplam sadece matematikten kaldım, 10. Sınıfta toplam 6 zayıfım var sınıfı geçer miyim?

  • admin Reply

   Genel not ortalamanız 50 puan üzeri ve baraj dersten kalmazsanız ortalama ile geçersiniz

 45. Ali dolaş Reply

  10. Sınıf öğrencisiyim. 9. Sınıfta matematikten kaldım. 10. Sınıfta edebiyat dahil 6 dersten kaldım, sınıfı geçer miyim

 46. Berk Reply

  Ben 11 e gidiyorum 10. Sınıfta dil ve anlatımdan sorumlu geçtim bu senede veremedim dersi 1. Dönem ortalamam 60 şuan ortalamam 40 5 dersten kalıyorum bunların arasında dil ve anlatım yok geçermiyim?

  • admin Reply

   genel not ortalamanız 50 olursa ortalama ile geçersiniz. 10.sınıfta kaldığınız dil anlatım dersini vermeden liseden mezun olamazsınız.

 47. emir Reply

  abi beinim ilk dönem 67 ortlama 2 dersten kaldım ikinci dönem 6 dersten kaldım ortlamam 52 geçerm
  iyim

  • admin Reply

   baraj dersten kalırsan sorumlu geçersin kalmazsan ortala ile geçersin

 48. emir Reply

  abi 67 ilk dönem ikinci dönem 33 olursamı kalıyom bide kaç dersten kalırsak kalalım sadece ortalama ve devamsızlıktan kalma var dimi. seviliyorsun by

  • admin Reply

   67+33=100 100/2=50 olur ortalama ile geçersin. fakat baraj dersten kalırsan sorumlu geçersin

 49. öğrenci Reply

  merhaba benim ortalamam 50’nin üstünde olursa ve diyelim ki bu sene 7 ya da 8 dersten 50’nin altında notum var sınıfı ortalamayla geçmiş oluyorum dimi sınıf tekrarı yapma gibi bir durumum olmaz sorumlu geçmedikçe nolur aydınlatın ya beynim ağrıdı düşünmekten

  • admin Reply

   genel ortalamanız 50 veye üzerinde olursa kaç zayıf olursa olsun ortalama ile geçersiniz. Ama baraj dersten kalırsanız ortalama 50 üzerinde olursa sorumlu geçersiniz.

   • Emre Reply

    1 dönem 7 zayıfım var edebiyat kaldim
    2. Dönem 7 zayıfım var edebiyat kaldım ortalamam 52 gecermiyim

    *hocalarıma söylüyrom diyorki sınıfta kaırısnz*
    Diyorki 6 dersten kaldın mı klıyon

 50. Kerem Reply

  Şimdi ben edebiyatan kaldım üstüne 7dersten kaldım ama ortalamam 52 gecermiyim. sınıf 10

 51. Ali Reply

  9. Sınıftan matematikten kaldım ama sorumlu değil ortalama ile geçtim . Bu durumda 10. Sınıfta kaldığım 6 derse o eklenmez değil mi (edebiyat dahil)

 52. Alper Reply

  Edebiyat ve matematik 1 ama ortalamam geçiyor sınıfı geçermiyim

 53. İlyas Reply

  9. Sınıf öğrencisiyim.1. Dönem ortlamam 4 zayıf ile 60 2. Şuan 41 8 tane zayıfım var geçer miyim?

 54. Veli Reply

  Merhaba ben 9. sınıfım 3 dersten fazla dersten kalırsak sınıfta kalırmıyım müdür yardımcısı dediki eğer 5 dersten kalırsan sınıfta kalırsın dedi benim 6 zayıfım var ama ortalamam 55 geçermiyim

  • admin Reply

   Genel not ortalaması 50 üzerinde olan öğrenci kaç zayıfı olursa olsun geçer. (Türk edebiyatı hariç)

 55. gamze Reply

  merhaba benim ortalamam 50’nin üstünde ama 6 dersten kalıyorum geçen sene de 1 dersten kalmıştım bu sene ve geçen sene kaldığım dersler baraj dersler değil yine de sınıf tekrarı yapar mıyım?

  • admin Reply

   Kaldığınız derslerden sorumlu olarak geçmiyorsanız sınıfta kalmazsınız

 56. birkan Reply

  merhaba ben 9. sınıfa gidiyorum 6 zayıfım var ama ortalamam 53 edebiyattan kalmadım ama müdür yardımcısı dediki 5 ten fazla zayıfı olan sınıfta kalır dedi sizce kalırmıyım lütfen cevap

 57. Kaan Reply

  Merhabalar.9.sınıfta toplam 3 zayıfla geçtim edebiyattan sorumlu geçtim ve 10.sınıfta sorumluluk sınavından geçtim ve sorumluluğum kalktı.10.sınıfta da Toplam 6 zayıfım var edebiyattan kaldım Sınıfı geçer miyim kalır mıyım? Bana gore sorumlu olarak gecerim

  • admin Reply

   ortalamanız 50 veya üzerinde ise sorumlu geçersiniz değilse kalırsınız.

 58. Özgür Reply

  benim 1.dönem ortalamam 64 ve 2 dersten kaldım 2.dönem ortalamam 55 ve 5 dersten kalsam geçermiyim? edebiyattan geçiyorum

 59. emir Reply

  abi kaçtane yazılıya girmeyince kalınır(raporsuz normal girmeme) ben 1 tane girmicemde ortlamam 50 nin üzerinde baraj derside geçiyom

 60. gamze Reply

  kaç yazılıya girmeyince kalıyoz

 61. Ozan. Reply

  Arkadaşlar ortalamam 77 9. Sınıftayım 1 zayıfım tek var matematik ilk dönemde 79 du ama zayıf yoktu sınıfta kalır mıyim Aciilll!!

 62. Gökhan Reply

  Ben 10 sınıfa gidiyorum meslek lisesi öğrencisiyim ilk dönem ortalamam 54.5651 10. Sınıfın ilk döneminde 6 dersten kaldım (edebiyattan geçtim matematikten kaldım) dokuzuncu sınıfta edebiyattan sorumlu geçmiştim
  Şu an yani ikinci dönem kaldığım ders sayısı 6 dan fazla
  2. Dönem genel ortalamam 45.5 olsa ve 6 dan fazla dersten kalmış olsam sınıfı geçermiyim?

 63. Burak Reply

  Benim 1 dönem ortalamam 56 2 dönem ortalamam 50 baraj derslerden geçtim ama 7 zayıfım var sınıfı geçermiyim

 64. Ahmet Reply

  İLK DÖNEM ORTALAMAM 70 MATTAN KALDIM 43 LE 2.DÖNEM ŞUANLIK 63 VE 3 TANE ZAYIFIM VAR MAT ORTALAMAM 29 AMA EDEBİYATTAN GEÇİYORUM KALIRMIYIM ?

 65. Atınç Reply

  ortalama anlamında sıkıntım yok ama ilk dönem 7 zayıfım ikinci dönem ise 5 zayıfım var sınıfı geçer miyim 9.sınıf anadolu

 66. Emine Reply

  Yönetmelikte öğrenci lise hayatı boyunca 6 dersten kalırsa sınıf tekrarı yapar diyo ben şuan 5 dersten kaldım ama ortalamam 50 min üstünde kaldığım dersler arasında edebiyat yok.Diger 5 dersten sorumlu mu geçmiş oluyorum.

  • admin Reply

   6 dersten sorumlu geçerse dediğiniz doğru. ortalama 50 üzerinde olursa 5 dersten ortalama ile geçersiniz.

 67. budemir Reply

  ilk dönem ortalamam 40 şimdi 55 baraj dersinden geçiyorum geçermiyim sınıfı

 68. Gurkan Reply

  Acil cevab lutfen suan 9. Siniftayim ilk donem ortalama 53 ve edebiyat dahil 6 dersten kalmıştım suan 2.donem ve ortalamam 50 edebiyat dahil 5 dersten kaldim sinifi gecer miyim acil lutfen

  • admin Reply

   edebiyattan kalacağın için sorumlu geçersin sorumluluk sınavlarında daha sonra girerek edebiyatı geçmelisin

 69. Ali Reply

  9.sınıf ım 4 zayıfım var ortalamam 50 nın üzerinde sınıfı geçermiyim. Lütfen yardım edin.

 70. Yakup Reply

  Hocam merhabalar 9.sınıfım iki dönemin toplamı ile 4 dersten kalıyorum sorumlu geçmediğim takdirde zayıflarım siliniyormu ?

 71. Ahsen Reply

  Ben birinci donem ortalamam 56 2. Dönem 50 fln 7 dersten kalıyorum edebiyattan geçiyorum ama yönetmelikte 6 ders ten kalan kalır diyor gecermiyim

  • admin Reply

   önceki senelerden 6 dersten sorumlu geçmiş öğrenci bu sene 1 dersten sorumlu olursa kalır. yani sorumlu geçtiği ders sayısı 6 olanlar için geçerlidir. bu yüzden ortalaması 50 üzeri olup 3 ten fazla sayıfı olan öğrenci sınıfı ortalama ile geçer (baraj dersten kalırsa sorumlu geçer)

 72. Zeynep Reply

  9. Sınıfa gidiyorum ilk dönem 6 dersten kaldım edebiyat dahil ortalamam 55 di ikinci dönem edebiyatı aritmetik ortalamam ile geçiyorum ama 4 zayıfım var ortalamam 54 geçer miyim ?

 73. ipek gündostu Reply

  2.dönem biyoloji coğrafya matematik ve kimyadan kaldım 2.dönem ortalamam 58,66
  ilk dönem kaldığım ders yok 1.dönem ortalamam 68,50 geçer miyim?
  9.sınıf öğrencisiyim

 74. Emre Reply

  Ilk donem ortalama 47 7 dersten kaldım
  Bu dönemde 7 tane dersten kaldım lrtlamam 53 gecermiyim

 75. Gülsüm Reply

  Birinci dönem ortalamam 68 ikinci dönem ortalamam 57 ve 7 tane zayifim var

  • admin Reply

   türk edebiyatı zayıfsa sorumlu geçersiniz değilse ortalama ile geçersiniz

   • admin Reply

    Ziyaretçilerimizin dikkatine !!
    Soru sor cevap al bölümümüz açıldığından, bundan sonra yorum olarak sorulan sorulara cevap verilmeyecektir. Sorularınızı soru sor cevap al bölümünden sorunuz.
    Soru soru sormak için TIKLAYIN

 76. eray Reply

  9.sınıfım ortalamam 70 ama 4 dersten kalıyorum geçermiyim

 77. Mustafa Kaan Reply

  Merhaba ben ilk dönem ortalamam 60 tı 2. Dönem 55 edebiyatında geçtim ilk dönem 6 zayıfım vardı 2. Dönem 5 e düşürdüm geçermiyim

 78. Mert Reply

  7 zayıfım var genel ortalamam 60 geçiyor muyum ?

  • admin Reply

   baraj ders zayıf değil ise geçersin. Baraj ders zayıf ise baraj dersi sorumlu, diğer dersleri doğrudan geçersin.

 79. Emre Reply

  Benim ilk dönem ortalamam 48 ikinci dönem de 50 2 puan ile sınıfta kalıyorum ama 2 .dönem 3 dersten kalıyorum ama dersten gecme ilk dönem ile de kiyaslaniyorsa 4 zayifim oluyor yani sınıfta mi kalıyorum

  • admin Reply

   2 dönem olarak değil. Örneğin tarih dersinde ilk dönem 40 ikinci dönem 60 ise bu dersten kalmazsın. İki dönem ortalamasına göre 50 den düşük olan dersten başarısız sayılırsın

 80. Ece Reply

  İlk dönem ortalamam 69 sadece matematikten kalmıştım bu dönem matematik biyoloji fizik kimyadan kalıyorum ortalamam 50 üstünde kalır mıyım sistem değişti 3 dersten kalan geçmiyor diyorlar

 81. Arda Reply

  9 sınıfım ilk dönem ortalamam 48 – şuan 53 sınıfı geçermiyim?

 82. Zeyn Reply

  Merhaba ben 10.sınıfım 6tane zayıfım var ama ortalamam 60ın üstünde baraj dersleri geçiyorum 9.sınıftanda 1zayıfım var geçermiyim. Acil cevap verir misiniz lütfen.

 83. Emrah Reply

  8 zayıfmim var edebiyat matematikde dahil ortalama 2 dönemin 53kaldimmi

 84. Birkan Reply

  10.sınıfa gidiyorum yıl sonu ortalamam 54 7 dersten kalıyorum dil ve anlatım dahil geçermiyim

 85. Burak Reply

  Benim şuan 4 zayıfım var edebiyat tan kaldim.9.sınıfım 2donem yıl sonu ortalamam 55 hoca diyor 3 dersten fazla kalırsan sınıfta kalır mıyım.

 86. Arda Reply

  Merhaba 9. Sınıfım
  1. dönem 7 dersten
  2. dönem 1 dersten kalıyorum
  yıl sonu notlarımı toplayıp 2’ye böldüğümde 4 dersten kalıyorum
  (mat, kimya, fizik, biyoloji) sınıfı geçebilir miyim ?

 87. Ali Reply

  Hocam 9.sinifim anadolu lisesine gidiyorum 4 dersten kaliyorum 2 donemde ortalamam 50nin uzerinde edebiyatim 72 gecermiyim

 88. Melisa Reply

  Benim 5 tane zayıfım var edebiyattan geçim sizce 5 zayıfla sınıfı neyle gecerim ortalamayla mi dogrudan mi

 89. Ögrenci Reply

  10.sınıfa gidiyorum 1.dönem ortalamam 49.7000 suan 56.6 5 zayıf var edebiyat hocasıda 1. Dönem 45.75 2.donem edebiyat ortalmam 54.25 hesaplandinginda geciliyor dogrumu?

 90. Baran Reply

  Benim iki dönem toplamı ortalamımı 2 ye bölünce 50 çıkıyor edebiyat dahil(7dersten kaldım geçermiyim.

 91. Hakan Reply

  9.sinifta 3 zayıfım var 10.sinfta ort 50 nin ustunde fakat 5 zayifim var sınıf tekrarımı yapacağım yoksa sorumlu mu geçeceğim

 92. Ayla Reply

  2 dönem toplami 8 zayifim var ama genel ortalamam 50 ve edebiyattan da kalmiyorum sınıfı gecermiyim (9 sınıf )

 93. Yusuf aslan Reply

  Merhaba sevgili admin soruma cevap verirsen çok sevinirim 🙂 lafı uzatmadan admin su an lise 1 gidiyorum 5 zayıfım var ortalamayla sınıfı geciyorum peki 5 tane zayıf dersim var onlar sorumlu ders oluyormu ?

 94. Atakan Reply

  9.sınıfta ilk dönem 2 zayıfım vardı 2.dönem 5 oldu ve sınıfı ortalama ile geçti yazıyor karnemde 10. Sınıfta kaç zayıfım olursa kalırım acil cevaplarsanız çok sevinirim

 95. Kız Reply

  9 sınıfta 5 tane zayıfım var sene 2 tane yapsam kalırmıyım

 96. salih Reply

  hocam 10.sınıfta 5 dersten kaldım ortalamam 65 ile gectim ve meslek lisesı oldugundan türk dili ve edebiyatı dısında bolum dersi baraj bızde bende bolum dersınden kaldım ve sorumlu olarak gectım 11.sınıfım suan ortalama ile gecsem olmuyormu diyellimki bu sene 3 dersten kaldım lise hayatı boyunca toplam 9 dersten kalmıs olarak gecebilirmiyim ama ortalama olarak 50nın uzerınde olsam bilemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.