Kadıköy Anadolu Lisesi Kaç Net İle Kazanılır 2020 LGS

Kadıköy Anadolu Lisesi kazanmak için en fazla kaç yanlış gerekir? 2020

Milyonlarca öğrenci 20 Haziran’da yapılacak LGS için çalışmalarını sürdürürken, kazanmak istedikleri liseleri de araştırmaya devam ediyor. Özellikle birçok öğrencinin hayali olan Kadıköy Anadolu Lisesi kaç net 2020 LGS puanını hesaplamalar yaparak yorumladık.

Kadıköy Anadolu Lisesi, LGS puanına göre öğrenci alan okullardan biridir. Bu okulda okuyabilmek için 2020 LGS’den iyi bir puan almak gerekiyor. Ancak İstanbul’da sınavsız öğrenci alan liseleri de sizler için daha önce yazmıştık.

Kadıköy Anadolu Lisesi, Moda semtinde bulunan bir devlet lisesidir. Burada eğitim ücretsizdir. Okulun birçok başarısı ve ödülü vardır. Buradan mezun olan öğrencilerin yaklaşık %95’i üniversiteye yerleşmektedir. Ancak asıl önemli olan nokta; Kadıköy Anadolu Lisesi mezunlarının büyük bölümünün tıp fakültesi ile mühendislik fakültesi kazanmasıdır.

Okulun başarı durumu, öğrencilerin niteliği LGS puanının yüksek olmasında etkilidir. Ayrıca sosyal etkinlikler konusunda da oldukça başarılı bir okuldur. Ülkemizdeki en büyük lise festivali (KALFEST) burada düzenlenmektedir.

Kadıköy Anadolu Lisesi LGS’de kaç net ile öğrenci alıyor?

2019 verilerine göre Kadıköy Anadolu Lisesi’ne yerleşen sonuncu öğrenci LGS’den 484,37 puan aldı ve 0,70’lik yüzdelik dilime girdi. Bu yüzdelik dilime girebilmek için net sayısının da oldukça fazla olması gerekiyor.

LGS puanı hesaplanırken okul puanı kullanılmamaktadır. Bu da sınavda ciddi bir başarı göstermek gerektiğini gösteriyor. Kadıköy Anadolu Lisesi’nin puanı ve yüzdelik dilimi her yıl değişiyor; ancak 2019 verilerinden yola çıkarak 2020 netleri hakkında yorumlarda bulunacağız.

2019’da bu liseye yerleşen son öğrencinin 484,37 puan aldığını (taban puan) söylemiştik. Peki bu puanı almak için kaç net yapmak gerekiyor?

Öncelikle bilmemiz gereken şey, LGS’de Türkçe, Matematik ve Fen Bilimleri sorularının katsayılarının yüksek olduğudur. Bu derslerden mümkün olduğunca az yanlış yapmak gerekiyor.

Türkçe Sorusu4 Puan
Matematik Sorusu4 Puan
Fen Bilimleri Sorusu4 Puan
İnkılap Tarihi Sorusu1 Puan
Yabancı Dil Sorusu1 Puan
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sorusu1 Puan
LGS 2020 hangi ders kaç puan

LGS’de her dersin oldukça önemli olduğu unutulmamalıdır. 1 Puan bile sizi binlerce kişinin önüne geçirebilir. Bu yüzden her ders önemlidir ama yukarıda verdiğimiz puanlara bakarak 4 puanlık soruları kaçırmamak önemli olandır. Nitekim 1 Puanlık derslerden 10’ar soru sorulmaktadır.

Peki 2020 Kadıköy Anadolu Lisesi kaç net ile öğrenci alır? Bu soruya geçtiğimiz yılın puan ve yüzdelik dilimlerini baz alarak cevap vereceğiz.

Geçtiğimiz yıl taban puanın 484,37 olduğunu söylemiştik. Sizler bu puana ulaşmak için çeşitli varyasyonlar oluşturabilirsiniz. Ancak neredeyse tam puana yakın olan okul puanı bize pek yanlış yapma hakkı vermiyor.

Şimdi 2 senaryo ile 484 puanı almaya çalışalım:

1 . Senaryo

Türkçe Net19
Matematik Net19
Fen Bilimleri Net19
İnkılap Tarihi Net10
Yabancı Dil Net10
DKAB Net9
1.senaryo

Yukarıda verdiğimiz ilk senaryoda yaklaşık 86 net ile 485,36 puan alınmaktadır. Sorubak LGS puan hesaplama sisteminden elde edilen veriler bu şekildedir.

kadıköy anadolu lisesi kaç net 2020
kadıköy anadolu lisesi kaç net 2020

## Biz yukarıdaki hesaplamayı yaparken yanlış sayısı belirtmeden net sayılarına odaklandık. LGS’de doğru sayısına değil net sayısına puan verilir.

2. Senaryo

Türkçe Net20
Matematik Net20
Fen Bilimleri Net20
İnkılap Tarihi Net7
Yabancı Dil Net7
DKAB Net7
2.senaryo

2. senaryoda 81 net ile 484,22 puan alınmaktadır. Burada dikkatimizi çeken şey, katsayısı yüksek olan dersten net sayımız arttıkça katsayısı düşük dersten yanlış yapma hakkımız artmaktadır. Bu yüzden katsayısı 4 puan olan soruları mümkün olduğunca doğru yapmamız gerekiyor.

kadıköy anadolu lisesi kazanmak için kaç yanlış gerekir 2020
kadıköy anadolu lisesi kazanmak için kaç yanlış gerekir 2020

Kadıköy Anadolu Lisesi oldukça yüksek puan ile öğrenci alan okullarımızdan biridir. Bu okulu kazanabilmek için en az 85 net hedefi koymak gerekir.

Öğrencilerin Kadıköy Anadolu Lisesi kazanmak için kaç yanlış gerekir sorularına 2020 yılında oluşabilecek muhtemel puan sıralamasını yorumlayarak yanıt verdik. Sizler de kazanmak istediğiniz liseler ile ilgili sorularınızı sitemizin soru sor-cevap al bölümünden rehber öğretmenlerimize sorabilirsiniz.

[accordions title=”İşte bir kaç faydalı bilgi :)”] [accordion title=”Kadıköy Anadolu Lisesi 2020 kontenjanı kaç?” load=”show”]2018-2019 (geçtiğimiz yıl) eğitim – öğretim yılında okul kontenjanı 240 kişi ile sınırlıydı.[/accordion] [accordion title=”Kadıköy Anadolu Lisesi’nde karma eğitim var mı?” load=”hide”]Evet Kadıköy Anadolu Lisesinde kız-erkek karışık eğitim verilmektedir.[/accordion] [accordion title=”Kadıköy Anadolu Lisesi’nde hazırlık var mı?” load=”hide”]Evet, Kadıköy Anadolu Lisesinde 1 yıl İngilizce hazırlık eğitimi verilmektedir.[/accordion] [accordion title=”Kadıköy Anadolu Lisesi’nde yatılı okumak mümkün mü?” load=”hide”]Evet 150 kız, 150 erkek kapasiteli okul yurdu bulunmaktadır.[/accordion] [accordion title=”Kadıköy Anadolu Lisesi’nde kaç yabancı dil var?” load=”hide”]Okulda birinci yabancı dil İngilizce, ikinci yabancı dil Almanca’dır.[/accordion] [accordion title=”Kadıköy Anadolu Lisesi’nde okumak paralı mı?” load=”hide”]Hayır Kadıköy Anadolu Lisesi’nde yatılı okumak ücretsizdir.[/accordion] [/accordions]

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.