İstanbul’da buz pateni nerede var?

İstanbul’da buz pateni yapılacak yerler

İstanbul’da buz pateni nerede var?

Buz pateni her yaştan insanın yapmaktan zevk aldığı bir etkinlik. Amatör olarak buz pateni yapmak isteyen insanlar İstanbul’da buz pateni nerede var şeklinde bir soru soruyor. İstanbul devasa bir şehir ve içinde birçok buz pateni yerleri var. Türkiye’nin en kalabalık ili olan İstanbul’da buz pateni yapılacak yerler nerede var?

Kış aylarına girmemiz ile birlikte yapılacak en güzel aktivitelerden biri de buz pateni oluyor. Her yaştan arkadaş grupları ve aileler ile birlikte yapılabilecek buz pateni için en uygun yerleri sizler için derledik.

Genellikle kapalı mekanlarda yapılan buz pateni için İstanbul’da açık hava buz pisti de bulunuyor. Her türlü ekipman desteğini de sağlayan İstanbul’daki buz pateni pistleri özellikle ailelerin en çok tercih ettiği yerlerdendir.

Birçoğu sentetik buz olsa da İstanbul’da doğal buz pisti de bulunuyor. Büyük tesisler şeklinde yapılan buz pistleri İstanbul’da kış aylarında sıklıkla gidilen mekanlar arasında. Özellikle hafta sonu için yapılacak etkinlik arayanlar için buz pistine gitmek güzel bir fikir olacak.

Buz pistleri seanslar şeklinde hizmet vermektedir. İstanbul’da birçok pistte sunni buz kullanılmaktadır. Fakat bu buz pistinin yapay olduğunu anlamak güçtür. Yeni teknolojiler ile birlikte plastik benzeri çeşitli kimyasallar ile buz pisti yapılabiliyor. Aşağıda sizler için İstanbul’da nerede buz pisti var sorusuna cevap verilecek pistleri seçtik.

1- Buz Dünyası

İstanbul’da buz pateni yapılacak yerler

Buz Dünyası, İstanbul’un Bakırköy ilçesinde hizmet veren bir AVM içerisinde yer almaktadır. Kapalı bir buz pateni pisti olan Buz Dünyası, İstanbul’da en çok ziyaret edilen pistlerden biridir.

Buz Dünyası Buz Pateni Pisti seansları

buz dünyası buz pateni pisti kış seansları

Buz Dünyası Buz Pateni Pisti Fiyatları

buz dünyası buz pateni fiyatları

not: daha fazla fiyat ve seans bilgisi için pistin internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

adres: Airport AVM Atatürk Havalimanı Kavşağı Ataköy Mahallesi Zemin Kat No:1/b 497 Bakırköy

2- Silivrikapı Buz Pisti

silivrikapı buz pisti istanbul

Silivrikapı Buz Pisti, İstanbul’da büyük diyebileceğimiz pistlerden biridir. Yaklaşık 900 izleyici kapasitesi olan bu pist olimpik buz pateni pistlerinden biridir. Bu pist Spor A.Ş bağlantılı bir tesistir.

İstanbul Üniversitesi öğrencileri için ücretsiz giriş saatleri bu pist için belirlenmiş. Silivrikapı Buz Pateni Pistinde özel ders alarak bunu bir hobiye dönüştürebilirsiniz.

Silivrikapı buz pisti 60 araçlık bir otoparka sahiptir. İçerisinde aerobik ve fitness salonları da vardır.

Adres: Adres:Silivrikapı Mah. Hisaraltı Cad. no: 111 Silivrikapı/FATİH

3- İcetanbul Buz Pisti

İstanbul’da buz pateni nerede yapılır

İstanbul’un Beylikdüzü ilçesinde bulunan İcetanbul en çok tercih edilen tesislerden biridir. Buz pateni dışında buz hokeyi ve curling sporları için de imkan sunulmaktadır.

Tesiste yine hobi amaçlı ve özel dersler ile eğitim verilmektedir. Küçük yaşta çocuklar için de uygundur.

Tesis 1000 metrekare büyüklüğündedir. Haftanın her günü açıktır ve 10:00-23:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Adres: Cumhuriyet Mahallesi, Derviş Eroğlu Cd. No:28, 34520 Beylikdüzü Osb/Beylikdüzü/İstanbul

4- Icessporto Buz Pateni Pisti

icessporto buz pateni pisti

Icessporto İstanbul’da en meşhur pistlerden biridir. Buz pateni pisti yaklaşık 520 metrekaredir. Bu anlamda bir çok kişiyi tatmin etmektedir.

Çeşitli etkinliklere de ev sahipliği yapan alan buz hokeyi için de imkan sunuyor. Bu konuda tesisin verdiği bilgi “3 yaşından itibaren temel eğitimle başlayarak her seviyeye uygun buz hokeyi öğretmekteyiz. Halen 4-20 yaş arasında 40 lisanslı sporcumuz bulunmaktadır.” şeklindedir.

Bu tesis Metrocity AVM içerisinde yer almaktadır. İstanbul Leventte en bilinen yerlerden biri olan AVM merkezi bir konumdadır. Haftanın yedi günü 10:00-22:00 saatleri içerisinde yani AVM çalışma saatleri içerisinde faaliyet vermektedir.

5- Buzluk Buz Pateni Pisti

buzluk buz pateni pisti

Buzluk Buz Pisti 541 metrekare alana sahip bir pisttir. Bu pist içerisinde dinlenme salonları ve cafe de yer alır. Özel ışıklandırmalar ile tesis cazibe kazanmış.

Uzmanlar tarafından da eğitim verilen bu pist anadolu yakasında yaşayan vatandaşlar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Haftanın her günü saat 10:00-22:00 arasında hizmet veren tesis Optimum Outlet ve Eğlence Merkezinde yer almaktadır.

Özellikle çocuklar tarafından da sevilen pist, ödüllü buz pateni eğitmenleri ile kurs hizmeti de veriyor. Ayrıca tesiste buz pateni yapmak için patenler ücretsiz veriliyor.

Tesiste seans fiyatı 40 TL

Adres: OPTIMUM OUTLET
VE EĞLENCE MERKEZİ
34746 ATAŞEHİR/İSTANBUL

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 + 3 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.