Sınavlara Hazırlanmak Artık Daha Kolay!

EBA Canlı Derste Devamsızlık Alınıyor Mu?

2020-2021 eğitim öğretim yılının uzaktan eğitim ile başlaması ile birlikte “canlı derste yoklama alınıyor mu” sorusu sorulmaya başlandı. Özellikle telafi eğitimler ile başlayan süreçte, EBA canlı derste devamsızlık var mı sorusu öğrenciler tarafından soruluyor.

Bazı okullarda canlı ders sırasında yoklama alındığı biliniyor. Derse katılım konusunda zaman zaman problemler yaşandığı için öğrenciler yok yazılmaktan çekiniyor. Özellikle internet erişimi açısından sıkıntı yaşayan öğrencilerin bulunması, yoklama konusunda huzursuzluk meydana getiriyor.

Daha çok özel okullarda karşımıza çıkan canlı derste yoklama olma durumu zorunluluk taşımıyor. Yani MEB tarafından böyle bir karar alınmadı. Ancak öğrencilerin derse katılımını teşvik etmek için bazı öğretmenler yoklama alabiliyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da EBA için yoklama alınmayacağını açıklamıştı.

Canlı derste devamsızlık e-okul’a işleniyor mu?

Birçok öğrencinin merak ettiği EBA’da alınan yoklamaların sisteme işlenip işlenmediği. Canlı dersler için bazı okullarda yoklama alınsa da bu devamsızlıklar e-okul’a işlenmemektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Abone Ol  
Bildir

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Metni Oku