Sınavlara Hazırlanmak Artık Daha Kolay!

Bursluluk sınavı ertelenir mi? 2020

Dünya çapında salgına neden olan Covid-19 virüsü Türkiye’de eğitime ara verilmesine neden oldu. Ülkemizde 27 Mart’a kadar örgün eğitime ara verildi. Ancak tatil uzar mı, Nisan ayına sarkar mı belirsizlikler var. Salgının Nisan ayına kadar uzaması akıllara 25 Nisan’da yapılacak bursluluk sınavının durumunu getiriyor. Öğrenciler bursluluk sınavı ertelenir mi 2020 şeklinde sorular soruyor.

İOKBS ertelenir mi 2020
İOKBS ertelenir mi 2020

Dünya çapında 5000 den fazla kişinin ölümüne neden olan yeni tip koronavirüs Türkiye’de de etkisini gösteriyor. Henüz vak’a tespit edilmeden önce okulların yanı sıra birçok sosyal etkinlik, toplantı, gösteri iptal edildi. Şuan Türkiye’de 6 kişide tespit edilen covid-19 virüsü alınan geniş tedbirler nedeniyle Avrupa ülkelerine nazaran yavaş seyrediyor.

Türkiye’de her yıl MEB tarafından düzenlenen İOKBS (bursluluk sınavı) bu yıl 25 Nisan’da yapılıyor. Daha önceleri yaz aylarında yapılan bursluluk sınavı bu sene ertelenecek mi öğrenciler tarafından merak ediliyor.

5-6-7-8-9-10-11. sınıf öğrencilerinini başarılı olmaları durumunda eğitim bursu almayı hak ettikleri sınav tarihi MEB sınav takvimine göre 25 Nisan’da yapılacak. 2020 bursluluk sınavının ertelenmesi hakkında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan bir açıklama henüz yok. Öğrenciler çalışmalarına devam ederken İOKBS sınav tarihinin değişmesi halinde sizlere duyuracağız.

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir