Sınavlara Hazırlanmak Artık Daha Kolay!

Bunalımın eş anlamlısı nedir?

Bunalım;doğal gidişatında bulunan durumların bu gidişata aykırı şekilde devam etmesi durumuna denir.Kimi zaman tehlikeli sonuçlara da neden olan bunalım hali psikolojik,sosyolojik,ekonomik alanlarda da kendini gösterebilir.

Bunalım kelimesinin gerçek anlamı kadar eş anlamlısı da merak edilir.Bunalımın eş anlamlısı çeşitli yerlerde karşımıza çıkabildiği gibi çeşitli imtihanlarda da sorulmaya başlanmıştır.Bizler de size bu yazımızda bunalımın eş anlamdaşının ne olduğunu izah edeceğiz.

Bunalımın eş anlamı

“Bunalım”ın eş anlamı sandığımızın aksine birden fazladır.Buna göre “bunalım” kelimesinin eş anlamlıları “kriz,buhran,depresyon”kelimeleridir.Bu kelimeler birbirinin anlamdaşıdır.Ve cümle içerisinde aynı anlamda kullanılırlar.

Gördüğümüz gibi bunalımın bir değil birden çok anlamı vardır ve bunlar yukarıdaki kelimelerdir.Şimdi bu kelimeleri örnek cümlelerle pekiştirelim.

Bunalım ile ilgili örnekler

-1929 ekonomik buhranı,keynesyen iktisadın başlangıcı sayılır.

-Onun bu ağır bunalım hali beni çok endişelendiriyor.

-Haftalardır evden çıkmaması onu depresyona sürükledi.

-2005 krizi ile ev fiyatları oldukça artmıştı.

Daha çok kelimenin eş anlamlısını öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayınız.

https://yazili-sorulari.com/category/es-anlamlisi/

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Abone Ol  
Bildir

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Metni Oku