Bu yıl kimse sınıfta kalmayacak, zayıfı olan sorumlu geçecek !

Salgın nedeniyle eğitime uzaktan devam edilen ülkemizde 2. dönem yazılı sınavları yapılamadı. Öğrenciler bu yıl sınıf geçme nasıl olacak, sınıfta kalma olacak mı merak ediyordu. Ziya Selçuk yaptığı son açıklama ile bu sorulara cevap verdi.

Sınıf geçme yönetmeliğine göre bir öğrencinin bir üst sınıfa geçebilmesi için genel not ortalaması 50 puan ve üzerinde olmalıdır. Ancak bu yıl 2. dönem yazılılar yapılamadı ve öğrencilerin elinde yalnızca 1. dönem notları vardı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı son açıklama ile bu yıl 1. dönem notlarının geçerli olacağını, tüm öğrencilerin sınıfı geçeceğini söyledi. Buna göre 1. dönemden zayıfı olan öğrenciler sınıfı sorumlu geçecekler.

Birçok öğrenci 1. dönem zayıfım yok sorumlu geçer miyim şeklinde sorular soruyordu. Sitemizin ücretsiz ve üyeliksiz soru sor-cevap al bölümünden bizlere gelen sorulara yanıt verdik. İşte bize sorulan bazı sorular:

Sorumlu olduğumuz bütün dersleri vermek zorunda mıyız? 2020

Sorumluluk sınavları hangi tarihte yapılır 2020

Hocam bu yıl kalma ile ilgili sorum vardı (7 zayıf)

İlk dönem notları geçerli olacak ama zayıfım var

Sorumluluk üstümüzden nasıl kalkar

Hocam bu dönem notu 49 olan kişi?

BENZER YAZILAR
1 yorum
  1. Serap diyor

    Güzel haber

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ 31 = 34

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul EtMetni Oku