7.Sınıf Sosyal Bilgiler Bilim İnsanları ve Yaptıkları İcatlar

Bilim İnsanları ve Yaptıkları Çalışmalar 7.Sınıf Sosyal Bilgiler

sosyal bilgiler bilim insanları icatları, 7.sınıf sosyal bilim insanlarının yaptığı çalışmalar, 7.sınıf sosyal bilgiler bilim adamları icatları

 

sosyal bilgiler dersi 7.sınıf bilim insanları ve yaptıkları çalışmalar tablosu

Sıfırı bularak matemetiğe kazandırdım Sayemde denklemler daha kolay çözülüyor. Ben kimim ?                  (( HAREZMİ  ))Çizdiğim dünya haritasında Amerika kıyılarını gösterdim . Haritama Bugün ki haritalarda ki gibi bilgiler ekledim .Ben kimim ? (( PİRİ REİS))
Newton dan 500 yıl önce Yerçekiminden bahsettim. Yaptığım hassas teraziler değerli madenleri tartmakta kullanıldı ? Ben kimim ?         (( HAZİNİ ))Cihannüma adlı kitabın coğrafya alanında yazılan ilk Türkçe kitaptır. Ben kimim ?        (( KATİP ÇELEBİ ))
Elçi olarak geldiğim istanbulda Fatih’in teklifiyle Müderris oldum. Dünyanın hareketlerinin çizimini yaptım . Ben kimim ? ((ALİ KUŞÇU ))Avrupa beni Muallimi Sani yani ikinci öğretmen olarak tanır . Müzikle ilgiliydim Ben kimim ? ((FARABİ))
Küçük yaştan itibaren tıp ve eczacılık konusunda iyi bir eğitim aldım. Tıbbın kanunu kitabım üniversitedeler de okutuldu . Ben kimim  ? (( İbni Sina ))Sosyoloji yan toplum biliminin kurucusuyum . Arkadaşlarım uzayla tıpla ilgilenirken ben toplumla ilgilendim .                                                                                             Ben kimim? – (( İbni Haldun ))
Matbaayı icat eden kişiyim. Sayemde kitap sayısı arttı ve insanlar ayınlandı. Bilgiye ulaşmak kolaylaştı .  Ben kimim ? ((Johann Gutenberg ))Bilinen ilk Robotu yaptım .                                                                               Sayemde günümüzde robot teknolojisi çok gelişti   .                                     Ben kimim  ? (( cezeri ))
Dünya’nın yuvarlak olduğunu ortaya atan bilinen ilk kişiyim .                                                                                                              Ben kimim  ? ((Tales))Dünya’nın Güneş etrafında döndüğü düşünüyorum . Dünya’nın çevresini hesaplamayı denedim.Ben kimim  ? ((Pisagor))
Teleskopu kullanarak gezegen ve yıldızları inceledim. Dünyanın Güneş çevresinde hareket ettiğini ve Dünya’nın yuvarlaklığını ortaya koydum. Bu düşüncem nedeniyle Engizisyon Mahkemesinde yargılandım.Ben kimim  ? ((Galileo)) Ay tutulması sırasında Dünya’nın Ay’ın üzerine düşen gölgesinin yuvarlak olduğunu gördüm. Ben Avrupa da birinci öğretmenim .      Ben kimim  ? ((Aristo))
Dünya’nın çevresini ilk kez
dolaşarak yuvarlak olduğunu ispat ettim .                                                                     Ben kimim  ? (( Mavellan ))
Düdüklü tencereyi icat ettim. Buhar gücüyle çalışan makinelerin fikir babasıyım . Ben kimim ?(DenisPapin)
İcat ettiğim buhar makinesi tekstil ve kâğıt
üretiminde kullanılmaya başladı. Bu sanayi Devrimi’nin başlangıcı oldu. Ben kimim                       ((Cames Vat ))
 Radyoloji bilimini kurarak iki kez Nobel Bilim
Ödülü’nü aldım. Hastanedeki film cihazının mucidiyim.Kadın olduğum için üniversieler beni kabul etmedi.   Ben kimim ? ((MariKuri))
BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.