7. Sınıf Rasyonel Sayılar PDF Test İndir

Rasyonel sayılar konusu matematik dersinin önemli bir konusudur. Özellikle LGS ve YKS gibi önemli sınavlarda bu konudan sorular yer alır. Bu yüzden 7. sınıf rasyonel sayılar PDF test çalışmalarını sizler için derledik.

Rasyonel sayılar konusu ortaokul, lise ve üniversitede karşımıza çıkmaktadır. Matematiğin temel konularından olan rasyonel sayılar, mutlaka iyi öğrenilmelidir. MEB ve ÖSYM tarafından yapılan birçok sınavda da rasyonel sayılar konusunda sorular çıkmaktadır.

7. sınıf rasyonel sayılar PDF test çalışmaları içerisinde yer alan konuları şu şekilde sıralayabiliriz.

  • rasyonel sayılarda çok adımlı işlemler
  • rasyonel sayılarda toplama-çıkarma
  • rasyonel sayılarda çarpma-bölme
  • rasyonel sayılarda sıralama
  • rasyonel sayı problemleri

Kesirlerin sayı doğrusunda gösterilmesi konusunu biliyor musunuz?

Rasyonel sayılarda işlem yaparken bazı temel kuralları bilmek gerekir. Rasyonel sayılarda her işlemin bir sırası, önceliği vardır. Bu yüzden 7. sınıf rasyonel sayılar çok adımlı işlemler PDF testi oldukça talep görmektedir.

Aşağıdaki görselde PDF testlerin ön izlemesini görebilirsiniz. Testleri indirmek için aşağıdaki indirme bağlantılarını kullanabilirsiniz.

7. sınıf matematik rasyonel sayılar PDF indir
7. sınıf matematik rasyonel sayılar PDF indir

Yüzlerce sorudan oluşan rasyonel sayılar 7. sınıf testleri PDF ve Word dosyası biçiminde hazırlandı. Sizler de kendi PDF test dosyalarınızı bize buradan gönderebilirsiniz.

MEB müfredatına uygun 7. sınıf matematik rasyonel sayılar kazanım testleri indir. Yazılı sınavlar ile merkezi sınavlara hazırlanmak için çözülmesi gereken rasyonel sayılar testleri 7. sınıf seviyesine uygun sorulardan oluşmaktadır.