6. Sınıf Kümeler Testi PDF İndir

6. sınıf kümeler testi pdf
6. sınıf kümeler testi pdf

Kümeler konusu matematiğin temel konularından biridir. Özellikle yazılı sınavlarda ve merkezi sınavlarda kümeler konusundan sorular çıkmaktadır. Bir sınavda başarılı olmak istiyorsak konulara hakim olmamız gerekiyor. Bu yüzden 6. sınıf kümeler testi PDF biçiminde indirmeniz için hazırlandı.

Kümeler için hazırlanmış kazanım testleri ve konuyu kavramak için oluşturulan güncel sorular sınavlara hazırlık için oldukça faydalı olacaktır. Özellikle kümeler konusunda sorulan “eleman sayısı bulma, kesişim ve birleşim, boş küme” soruları bu testlerde karşınıza çıkacaktır.

6. sınıf kümeler testi PDF ve word dosyası biçiminde indirebilirsiniz. Konu kavrama testleri cevap anahtarlı olarak hazırlandı. 6. sınıf kümeler çalışma kağıtları da yine bu yazımızda indirilebilir.

6. sınıf kümeler ile ilgili sorular ile bulmacalar, etkinlik ve çalışma kağıtları da yine PDF ve word dosya biçimlerinde indirilebilir.

6. Sınıf Kümeler Konu Testleri İndir

6. Sınıfta öğrenciler kümeler konusunda zorlanmaktadırlar. Bunun en büyük nedeni konu anlatımından sonra yeterli miktarda soru çözülmemesidir. Kümeler 6. sınıf testleri ile bu konuda oluşacak kaynak eksikliğini gidermiş olduk. Sizlerde bu konuda oluşturulan kazanım ve konu kavrama testlerini çözerek 6. sınıf kümeler ünitesindeki eksiklerinizi görebilirsiniz.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul EtMetni Oku