6. Sınıf İpek Yolunda Türkler PDF Test İndir (9 Adet)

Ortaokul 6. sınıf sosyal bilgiler dersinin en önemli konularından biri de İpek Yolunda Türkler ünitesidir. Bu ünite Türklerin ilk yurdu olan Orta Asya hakkında bilgiler ile, burada yaşayan Türklerin yaşam biçimleri ele alınıyor. Bu konunun kavranması için ise 6. sınıf ipek yolunda türkler pdf test sorularını sizler için hazırladık. Toplamda 9 adet dosyadan oluşan testler, konu bilgilerinin sınanması için hazırlanmıştır.

6. sınıf ipek yolunda türkler pdf test indir
6. sınıf ipek yolunda türkler pdf test indir

Konu kazanım ve kavrama sorularının yer aldığı 6. sınıf ipek yolunda türkler pdf testleri ile sınavlardan önce kendinizi deneyebilir, eksik bilgilerinizi tamamlayabilirsiniz. İpek yolunda türkler testleri pdf ve word dosyası biçiminde eklenmiştir.

Konu testlerinin yanında ipek yolunda türkler konusu için hazırlanmış bulmacalar, yazılı sınav soruları, etkinlik kağıtları da eklenmiştir. Özellikler Türkler’in ilk ana yurdu ve burada kurulan Türk devletleri hakkında bilgilerimizi sınayan testler, daha sonra bu devletlerin askerlik sistemleri, yönetim şekilleri, din ve inanış biçimleri hakkında sorulara yer vermiştir.

6. sınıf sosyal bilgiler dersinde bir dönemde iki adet yazılı sınav yapılır. Bu sınavlarda sorulacak ipek yolunda Türkler ünitesi testlerini çözdükten sonra cevap anahtarlarından performansınızı ölçebilirsiniz.

Aşağıdaki bağlantılardan dosyaları indirebilirsiniz.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler İpek Yolunda Türkler Sunusu İndir6. Sınıf Sosyal Bilgiler İpek Yolunda Türkler Testi Çöz (Online)

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul EtMetni Oku