3. Sınıf Kesirler Etkinlik ve Çalışma Kağıtları

3. sınıf kesirler etkinlik kağıtları, değerlendirme soruları, konu kavrama testleri, 3 sınıf kesirler sunuları indir

İlkokul 3. sınıfta işlenen kesirler konusu için hazırlanan etkinlik kağıtları, çalışma kağıtları, kazanım testleri, konu anlatım sunuları gibi dosyaları bu sayfamızda bulabilirsiniz. Yeni MEB müfredatına uygun şekilde hazırlanan 3. sınıf kesirler etkinlik kağıdı konunun pekişmesi için oldukça önemlidir.

İlkokul 3. sınıfta matematik dersinde yazılı sınav yapılmıyor. Bu yüzden kesirler etkinlik kağıdı sınavlara hazırlanmak için değil konuyu daha iyi kavramak için kullanılıyor. 3 sınıf kesirler çalışma kağıtları ile konuya çalıştıktan sonra mutlaka konu değerlendirme soruları çözülmelidir.

Dosyalar içerisinde 3. sınıf kesirler konusunda hazırlanmış problemler, kodlama çalışması, bütün-yarım-çeyrek ilişkisi için de dosyaları bulabilirsiniz.

Kesirler pay ve payda kavramlarından oluşan, şeklinde gösterilen, bir bütünün eşit parçalarından kaçının tarandığını gösterilen ifadelerdir.

Kesirler basit kesir, bileşik kesir ve tam sayılı kesir olmak üzere 3’e ayrılır. Yazımızın devamında bu konuya ait çalışma kağıtlarını indirebilirsiniz.

3. sınıf kesirler etkinlik kağıdı
3. sınıf kesirler etkinlik kağıdı

Aşağıdaki bağlantıdan dosyaları indirebilirsiniz.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul EtMetni Oku