3. Sınıf Hayat Bilgisi Güçlü Yönlerimiz (Yanlarımız) Özet

GÜÇLÜ VE GÜÇLENDİRECEĞİM YÖNLERİM

3. sınıf hayat bilgisi güçlü yönlerimiz özet konu anlatımı ile güçlü yanlarımız örneklerle özet bilgiler. Arkadaşlarımıza karşı davranışlarımız nasıl olmalıdır? Arkadaşlarımıza nasıl davranmalıyız 3. sınıf hayat bilgisi konu anlatımı

Herkesin güçlü ve başarılı olduğu yönleri farklıdır. Kimimiz iyi futbol oynarız kimimiz iyi resim yaparız. Sevdiğimiz ilgi duyduğumuz yönlerimiz bizim güçlü olduğumuz yönlerimizdir. Yapmakta zorlandığımız ama yapmamız gereken iş ve alanlar bizim zayıf olduğumuz yönlerimizdir. Başarılı olmadığımız yönlerimizi daha fazla çalışarak geliştirebiliriz.

Kişinin en başarılı olduğu ve yapmaktan zevk aldığı iş onun güçlü yönüdür. Güçlendirilmesini istediğimiz bir yönümüz varsa bunu çeşitli aktivitelerle ve ilgili kurslara giderek geliştirebiliriz.

güçlü yönlerimiz 3. sınıf hayat bilgisi

Arkadaşlarımıza karşı davranışlarımız nasıl olmalıdır?

Arkadaşlarımıza nasıl davranmalıyız?

Arkadaşlarımıza karşı davranışlarımız olumlu olmalıdır. Onlara zarar vermemeli ve kırmamalıyız.

Sevgi, saygı ve hoş görü arkadaşlık ilişkilerini olumlu etkiler. Kaba davranışlar arkadaşlar arasında hoş karşılanmaz.

arkadaşlarımıza karşı davranışlarımız

Mahallede, okulda birçok arkadaşımız vardır. Bu arkadaşlarımızdan bazıları ile çok iyi anlaşırız. Bazıları ile de arkadaşlık etme istemeyiz. Arkadaşımızı seçerken onun davranışlarını dikkate almalıyız. Saygılı, sevgili ve hoşgörülü kişilerle arkadaşlık kurmalı onlarla birlikte vakit geçirmeliyiz.

Çevresine ve kendisine zarar veren arkadaşlarımızı kibar bir dile uyarmalı bu olumsuz davranışını hemen terk etmesini söylemeliyiz. Arkadaşlarımızla iletişim kurarken kibar olmalı nezaket ifadeleri kullanmalıyız.

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 68 = 69

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.