2020 Bursluluk Sınavında 1. Dönem Konuları Sorulacak

Bursluluk sınavı olarak bilinen 2020 İOKBS de hangi konuların çıkacağı konusunda öğrencilerin tereddütleri bulunuyordu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada 2020 bursluluk sınavında öğrencilerin yalnızca 1. dönem konularından sorumlu olacağını söyledi.

Daha önce 25 Nisan’da yapılacağı açıklanan bursluluk sınavı koronavirüs nedeni ile 6 Haziran’a ertelenmişti. 2. Dönem konularını verimli bir şekilde işleyemediklerini düşünen öğrenciler sınavda çıkacak konular için tereddüt içindeydi. Bakan Selçuk yaptığı açıklamada öğrencilere güzel haberi verdi.

“Bu sınava girecek öğrencilerimiz de bulundukları sınıfların birinci dönem müfredat ve kazanımlarından sorumlu olacaklar. Ayrıca bu sınava girecek 10. ve 11.sınıf öğrencilerimiz 9. sınıfın tüm müfredatından sorumlu oluyorlardı. Bu kapsamı da daralttık ve 10. ve 11.sınıf öğrencilerimiz de sadece 9. sınıfın birinci dönem müfredat ve kazanımlarından sorumlu olacaklar.”

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk
BENZER YAZILAR

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

15 + = 19

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul EtMetni Oku