2019 Haziran Dönemi Seminer Çalışmaları MEB

MEB tarafından her eğitim öğretim yılı başlangıcında ve sonunda yayımlanan program doğrultusunda öğretmenler mesleki çalışma yaparlar. Eylül ve Haziran dönemlerinde ikişer hafta olarak uygulanan bu çalışmalar bundan sonraki eğitim öğretim yılında bir hafta olarak uygulanacak.

Öğretmenler geri kalan seminer çalışmalarını ara tatilinde yapacaklar. 2019 haziran dönemi seminer çalışmaları 17 – 28 Haziran 2019 tarihleri arasında yapılacağı tahmin edilmektedir. Öğretmenler geçen seneki uygulamada olduğu gibi ilk hafta seminer programını kendi okullarında, ikinci hafta seminer programını bulundukları ilde alıp almayacağı konusunda da herhangi bir açıklama yapılmadı. Fakat geçen sene öğretmenler seminer programının ilk haftasını kendi okullarında ikinci haftasını dilekçe ile başvuru yaparak başka okulda alabildiler.

Okullar 14 Haziran 2018 Cuma günü kapanmaktadır.  2019 haziran dönemi seminer konuları ile ilgili bakanlık henüz resmi bir açıklama yapmadı. Resmi bir açıklama yapıldığında burada duyuracağız.

Her yıl aynı dönemde gerçekleştirilen seminerlerin ilki okulların kapanması ile birlikte Temmuz ayının ilk gününe kadar devam eder. Eylül ayında yapılan seminer ise Eylül’ün ilk günü başlayıp okulların açılacağı tarihe kadar gerçekleştirilir. Her yıl bu şekilde yapılan program için Milli Eğitim Bakanlığı Personel Daire Başkanlığı net tarihleri belirlemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.