2019-2020 KYK Yurt, Burs ve Öğrenim Kredisi Başvuruları Ne Zaman?

KYK Başvuruları ne zaman 2019-2020

2019 2020 kyk başvuruları, öğrenim kredisi başvuru tarihi 2019 2020, kyk burs başvuru tarihi ne zaman, kredi yurtlar kurumu yurt başvuru 2019, kyk burs miktarı 2019

Üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından binlerce öğrenci ikamet ettiği şehirden farklı bir şehirde üniversite okuyacak. Gideceği şehirde barınma ihtiyacını karşılamak için Kredi Yurtlar Kurumu‘nun yurt başvuru tarihini bekleyen öğrenciler 2019 kyk başvuruları ne zaman şeklinde sorular soruyor.

KYK tarafından öğrencilere her yıl burs (geri ödemesiz), öğrenim kredisi (geri ödemeli) ve barınma hizmeti (yurt) veriliyor. Özellikle son yıllarda devlet yurtları özel pansiyonları aratmayacak şekilde dizayn ediliyor.

KYK’nın öğrencilere her ay ödeyeceği burs öğrencinin başarı durumuna göre devam ediyor ve ya öğrenim kredisine dönüşüyor. Öğrenim kredisi ise mezun olana dek öğrenciye ödeniyor, mezun olduktan 2 sene sonra ise geri ödenmesine başlıyor. Verilen bu burs ve öğrenim kredileri her yıl zam yapılarak öğrencilere veriliyor.

KYK yurtları öğrencilere barınma hizmeti sunmasının yanında yemek, sosyal faaliyetler, ders çalışma alanları gibi avantajlar sağlıyor. Ayrıca hemen hemen her KYK yurdu okul konumuna yakın yerlerde yapılıyor.

KYK yurt başvuruları 2019

2019-2020 KYK Yurt Başvurusu Ne Zaman?

Üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından KYK yurt başvuru tarihleri de netleşecek. Üniversite kayıt işlemlerinin bitmesinden sonra KYK öğrenci yurtları için başvuru alacaktır. Geçtiğimiz yıl KYK yurt başvuruları Eylül ayının ilk haftası başlamıştı. Bu sene de benzer takvimin uygulanması bekleniyor. KYK tarafından başvuru alınmaya başlandığında başvuru linkini yayımlayacağız.
2019-2020 KYK Yurt Ücreti Ne Kadar?

 KYK 2019-2020 Yurt Başvuruları Başladı !

2019-2020 KYK Burs ve Öğrenim Kredisi Başvuruları Ne Zaman?

KYK henüz öğrenim kredisi ve burs için başvuru tarihini açıklamadı fakat geçtiğimiz yıl üniversitelerin yatay ve dikey geçiş, doktora ve yüksek lisans işlemlerinin tamamlanmasının ardından başvuru almıştı. Bu da Ekim Ayı’nın son haftasına tekabül etmişti. Bu sene de benzer uygulamanın olması bekleniyor.
2019-2020 KYK burs ve öğrenim kredisi kaç lira?

KYK yurtları için kimler başvurabilir?

yurtkur web sitesinde yer alan şartlara göre:

1. Yükseköğretim Kurumları Sınavına girerek ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan hazırlık, birinci sınıf öğrencileri ile ara sınıf öğrencilerinin yurt başvuruları; Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından sınav sonuçları açıklandıktan sonra e-devlet portalı üzerinden yapılmaktadır. Normal öğrenim süresinde öğrenimlerini tamamlayamayan öğrencilere bir öğretim yılı daha yurtlarda barınma imkânı sağlanır, bu öğrenciler ara sınıf öğrencileri ile birlikte başvuru yapacaklardır.

2.  ÖSYM tarafından ek kontenjanla bir yükseköğretim programına yerleştirilen öğrenciler,

3. Özel yetenek sınavı ile yükseköğretim kurumlarına giren öğrenciler, lisansüstü öğrencileri, yatay ve dikey geçiş yapan öğrenciler,

4. Başvurularını Genel Müdürlükçe belirlenecek süre içinde e-devlet portalı üzerinden yapacaklardır.

5. Değerlendirme sonuçları; Kurumumuz internet sayfası http://sonuc.kyk.gov.tr adresinden duyurulmaktadır.

KYK öğrenim kredisi, burs ve yurt konularında soru sor cevap al!

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 + 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.